Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Czy można przywrócić laktacje w jednej piersi ?

Data utworzenia : 2017-06-22 21:18 | Ostatni komentarz 2017-06-28 12:13

Monika.Chyla

3731 Odsłony
8 Komentarze

Witam mam 3 miesięczna córeczkę która jest karmione jedna piersią. Na początku stała z dwóch ale z jednej zawsze się zadlawiala , odrzucala ja , plakala i tp gdy miała miesiąc byliśmy w szpitalu mała miała zabieg pepuszka a u Mnie pojawił się stan zapalny i brałam antybiotyki w tym okresie mała byla bardziej marudna i ja czułam się źle więc karmiłam mała tylko prawa piersią ponieważ mała przy tamtej plakala jak wspominałam. Teraz minęły 2 miesiące i żałuję że się szybko podałam z piersi z której mała nie jadła nadal leci mleko mała ilość ale jest . Chciała bym się dowiedzieć czy mogę znów przywrócić laktacje w nie ssanej piersi przez dziecko ? Czy potem mała będzie się najadala gdy już zacznie jesc z tamtej piersi ? Czy w ogóle odzyskanie prawidłowej laktacji w tej piersi jest jeszcze możliwe?

2017-06-28 12:13

Mozna nawet przywrocic laktacje (relaktacja) w obu piersiach po zakonczeniu karmienia, ba, mamy adopcyjne karmia czasem piersia swoje adoptowane dzieci. Tu artykuly o relaktacji, zawarte porady znajda zastosowanie talze w przywracaniu laktacji w jednej piersi http://www.mlecznewsparcie.pl/2014/12/relaktacja/ http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/650 Jesli sie nie uda mozna tez z powodzeniem karmic z jednej piersi, jest mnostwo takich mam. ;)

2017-06-26 22:48

Oczywiście, że można przywrócić laktację w drugiej piersi. Jeśli się chce wszystko jest tak na prawdę możliwe. A Ty chcesz więc spokojnie musisz tylko trochę popracować. Przystawiaj jak najczęściej Maluszka do piersi lewej. Niech ssie, ciumka niech próbuje jeść. Będzie na początku na pewno bunt na pokładzie bo mleka będzie mało, nie będzie tak fajnie leciało jak z prawej piersi, ale nic nie pobudzi laktacji lepiej niż ssące dziecko dlatego przystawiaj córkę często. Jak nie będzie chciała w dzień zawsze możesz albo na śpiocha podkładać pierś w ciągu dnia albo dawać w nocy. Też na wpółśpiąco będzie mniej nerwowa. Mała teraz płacze w nocy ale jest to zrozumiałe bo nie leci mleko w takim tempie i ilości do jakiej jest przyzwyczajona. Próbuj karmić piersią w różnych pozycjach niech Córeczka wybierze w której jest jej najlepiej i próbuj wtedy. Możesz też próbować wspomóc się laktatorem. odciągaj mleko z lewej piersi i w ciągu dnia i w ramach możliwości w nocy. Stymulując pierś do mózgu idzie sygnał, że tego mleka jest potrzeba i piersi wezmą się do roboty. Będzie to trochę trwało aczkolwiek jest możliwe do osiągnięcia. :) U nas na szkole rodzenia położne mówiły, że jest możliwe nawet uruchomić ponownie laktację w obu piersiach ale potrzeba na to dużo cierpliwości. No i pamiętaj, że musisz w to wierzyć, bo początki laktacji są w naszej głowie!!! 3mam kciuki. :)

2017-06-26 19:15

Dziękuję wszystkim za odpowiedź mam nadzieję że nam się uda jeżeli nie będzie jadła tylko z jednej piersi ( tak czy inaczej próbujemy może się uda ) Chodź mała w nocy czasem płacze bo orientuje się że to nie ta pierś.

2017-06-26 14:13

Ja mam tak samo, lewa jest tą "gorszą" piersią, ale właśnie w nocy nie ma problemu z jedzeniem z niej. Też na leżąco nad ranem jest ok, w dzień różnie. Wcześniej miałam wrażenie, że mam znacznie mniej mleka w tej lewej, ale już kilka razy zdarzyło się, że mały najadł się tylko z lewej i zasnął, więc chyba jest lepiej niż nam się wydaje.

2017-06-26 11:23

To mój synuś jadł tylko z prawej piersi więc z lewej mleko ściągałam i mroźiłam karmiłam go prawie półtora roku ale i tak prawa pierś była mega duża a lewa już nie, gdy przestałam karmić obie piersi zrobiły się takie same :)

2017-06-25 09:36

To u nas odwrotnie, córa od początku wolała lewą pierś. I do tej pory tak jest, gównie karmię lewą, ale prawa również dalej jest aktywna. Teraz już mi nie zależy też i na niej, ale na początku właśnie częściej córę przystawiałam do prawej, właśnie w nocy, bo w dzień szybko się orientowała i nie chciała. Możesz sobie też pomóc laktatorem właśnie. Możliwe jest wszystko jeśli się tego chce :) Także powodzenia :)

2017-06-24 22:11

Moniko, oczywiście że jest możliwe, co więcej wielce prawdopodobne ze Wam sie uda :) U nas tez preferowana byla prawa piers, ale postanowiłam walczyć o lewą, choć synek jej ewidentnie nie lubil, wolał prawą. Niestety tak zostało do dziś i od 13msc karnie tylko prawą. Przystawiaj córeczkę do lewej piersi podczas każdego karmienia, najlepiej od razu do lewej, później gdy zacznie sie niecierpliwić, albo nadal będzie głodna (co będzie normalne z początku, bo laktacja w nim znacząco sie zmniejszyła przez ten czas) przestaw do prawej aby.mogla sie najjesc do syta. Jeśli nie zechce jeść przylozona w pozycji klasycznej spróbuj karmić spod pachy czyli w pozycji tzw futbolowej. Dziecko wtedy jest ciałkiem ułożone identycznie jak podczas karmienia przy drugiej piersi, co często ułatwia akceptacje "gorszej" piersi. No i musisz uzbroić sie w cierpliwość. Bedzie to trwało dłuższy czas, ale ja wierzę w to, ze Wam sie uda :) Jeśli córcia będzie sie denerwowała, co na początku moze sie zdarzać spróbuj proponować jej lewa piers tylko w nocy, na spiocha, by nie byla tak świadoma jak za dnia. W takich warunkach dzieci często jedzą spokojniej. U nas sie to idealnie sprawdzało. Możesz także wykorzystać laktator i po karmieniu odciągać a w zasadzie stymulować lewą piers. Do mózgu dotrze sygnał, ze jeszcze trzeba produkować, bo dziecko sie nie najadlo. Małymi krokami i na pewno sie uda. Słyszałam historie o kobietach które przygarnęły czyjeś dziecko i laktacja u nich potrafiła ruszyć, tak wiec Twoje szanse są na prawdę duże. :)

2017-06-23 13:44

Nie mam takiego problemu jak Ty więc nie mogę Ci pomóc, ale u mnie jest tak że z jednej piersi ciągle ściągam więcej ( np z lewej 100 A z prawej 70) i nie mogę tego uregulować. Próbowałam ściągać po tyle samo ale wtedy w lewej zbierało się nieodciagniete mleko i musiałam je i tak odciągnąć. Więc dałam spokój i odciagam tyle ile jest.