Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

9 m dziecko i niedobór żelaza przez kp?

Data utworzenia : 2017-06-21 10:52 | Ostatni komentarz 2017-06-22 20:08

Było.sobie.zycie

3422 Odsłony
12 Komentarze

Dziewczyny mam problem. Jakiś czas temu byłam z dzieckiem na bilansie i Pani Doktor zauważyła, że moje dziecko jest zbyt blade. ( ja również mam taką karnacje, jestem prawie przezroczysta) Zaleciła wykinanie morfologii, którą zrobłam już nastepnego dnia. Ignaś dostał aktiferol przez meisiąc, za kilkanaście dni bedziemy znow wykonywac morfologie. Kilka dni temu byłam ze strszym dzieckiem u lekarza z przeziebieniem. Wtedy Pani Doktor powiedziała mi, zebym zaczela podawać młodszemu chociaż raz dziennie mm, bo on ma juz 9 miesiacy i potrzebuje takiego wspomagania w rozne skladniki . Co o tym mysliscie ? Czy mam podawac to mleko ? Czy to przez karmienie pierią mały ma niedobór żelaza i folianow ? Ja jakiś czas temu robiłam sobie morfologie i ja żelazo mam w normie

2017-06-21 13:02

No i dobrze ze nie orzetlumaczy, bo wiesz co robisz. Oby tak dalej. Jak beda problemy z zelazem to najwyzej mozesz podawac preparat z zelazem, ale po co mm? Chyba tylko zeby wspomoc lekarza; jesli wiesz co mam na mysli. Pokico podawaj miesko, dbaj o to by zawsze bylo cos z witamina C (dzieki wit C zelazo - zwlaszcza to pochodzenia roslinnego - lepiej sie wchlania) i obserwuj :)

2017-06-21 11:51

Tak, oczywiście ma rozszerzoną dietę. Dostaje obiadki z mięsem i rybą, warzywa i owoce. Dlatego też opinia tego lekarza mnie zszokowała, mama dodatkowo rzuciła taki komentarz " tobie to jak zwykle nie przetłumaczy"

2017-06-21 11:39

W wieku 9 miesięcy to chyba przecież już jakieś pokarmy stałe się wprowadza chyba? Jakieś warzywka czy coś? A takich pokarmów bogatych w żelazo i inne składniki to przecież jest dużo i wydaje mi się że zdrowsze są niż mm. No i mleko matki najlepsze dla malucha.

2017-06-21 11:08

Po co mm? 9miesiecznemu dziecku mozesz dostarczyc zelaza w inny sposob... a mm nie dorowna mleku mamy.