Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Kapturki, pierwsze karmienie i wklęsłe brodawki

Data utworzenia : 2017-05-04 15:37 | Ostatni komentarz 2017-05-06 21:22

konto usunięte

2514 Odsłony
13 Komentarze

Drogie mamy jak to było u Was z pierwszym karmieniem, wklęsłymi brodawkami, i kapturkami? Ja za radą mojej położnej zaczęłam karmić bez kapturków, a jak laktacja się rozkręciła zaczęłam zakładać kapturki. wszystko było ok nic się złego nie działo, ale dostałam jednak bure od mojego lekarza, że głodzę dziecko że szkodzę maleństwu, że to szkodliwe. Po ponownej rozmowie z położną stwierdziłam że położna jednak więcej wie i karmiłam w kapturkach.

2017-05-05 12:26

"Glodzone" to gruba gruba przesada, ALE karmienie w kapturkach moze prowadzic do niewystarczajacej ilosci pokarmu - dlatego, ze kapturek "izoluje" brodawke od ssacego dziecka - z jednej strony to dobrze np. w wypadku poranionych brodawek; jednak ta dodatkowa warstwa miedzy buzia dziecka a piersia powoduje tez ze piers moze niedostatecznie odbierac bodzce - czyli ssace przez kapturek dziecko nie pobudzi laktacji tak skutecznie jak bez kapturka. Nie dzieje sie tak zawsze, ale zdarza sie to. Dlatego wlasnie dziwie sie, ze z "rozbujana" laktacja, po skutecznym karmieniu bez kapturkow, zdecydowala sie na korzystanie z nich. Dlatego dopytuje, jakie byly przeslanki do ich stosowania - bo w poscie nie ma o tym mowy.

2017-05-05 09:34

To, że używasz kapturków miałoby powodować to, że dziecko jest głodzone? Nie widzę związku. Dziewczyny karmią w kapturkach z dużym powodzeniem. Jeśli masz potrzebę, bez kapturków nie jesteś w stanie karmić to ich używaj. Natomiast jeśli spokojnie udaje się karmić bez, to jestem za tym, by karmić bez :)

2017-05-04 22:02

Możliwe, że było tak jak ze mną, też zaczynałam bez, rozkręcila się laktacja, głównie za pomocą laktatora, ale po cc ciężko było mi przystawic mała, zwłaszcza na prawa pierś i miałam poranione brodawki od złego przystawiania. W tym czasie korzystałam z kapturkow, ale generalnie było mi z nimi niewygodnie

2017-05-04 21:24

Skoro karmilas bez kapturkow i rozkrecilas laktacje to nie bardzo rozumiem skad kombinacje z kapturkami? Jakie byly przeslanki do ich uzywania?

2017-05-04 16:49

Polecam m.in. ten artykuł:http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/45/1 Sama stosowalam osłonki dzięki którym mogłam karmić córkę. Po porodzie ciężko było jej uchwycić brodawke bo była płaska. Z czasem udało mi się całkiem z nich zrezygnować a same brodawki wyciagnely się. Tobie również polecam, przy karmieniu spróbuj zdjąć oslonke i karm bez niej może akurat dziecko zalapie. Im częściej będziesz tak robiła to maluszek ci wyciągnie i zaakceptuje ssanie bezpośrednio z piersi:)