Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Kapturki, pierwsze karmienie i wklęsłe brodawki

Data utworzenia : 2017-05-04 15:37 | Ostatni komentarz 2017-05-06 21:22

konto usunięte

2513 Odsłony
13 Komentarze

Drogie mamy jak to było u Was z pierwszym karmieniem, wklęsłymi brodawkami, i kapturkami? Ja za radą mojej położnej zaczęłam karmić bez kapturków, a jak laktacja się rozkręciła zaczęłam zakładać kapturki. wszystko było ok nic się złego nie działo, ale dostałam jednak bure od mojego lekarza, że głodzę dziecko że szkodzę maleństwu, że to szkodliwe. Po ponownej rozmowie z położną stwierdziłam że położna jednak więcej wie i karmiłam w kapturkach.

2017-05-06 21:22

No wlasciwie chcialam napisac to, co napisala Kasia, tylko mi nie wyszlo. Jeszcze raz przepraszam jesli Cie urazilam :) Dlugiej i szczesliwej mlecznej drogi zycze! :)

2017-05-06 21:17

Mój synek sam decyduje czy z nakładkami czy też bez. Może to śmiesznie brzmi, ale tak jest. Kapturki stosowałam od początku do końca 2 miesiąca. Teraz mój synek ma dni (czasem tygodnie) że nakładki nie chce. Płacze kiedy zakładam, ale są dni kiedy bez nakładki ani rusz. Teraz częściej karmie bez nakładki, ale z również. Wybór zostawiam małemu. W sumie on wie najlepiej czego chce :)

2017-05-06 01:22

Nakładki mogą spowodować że laktacja będzie krótsza. W sensie nakładki mogą skrócić czas karmienia i lepiej jeśli spróbujemy jednak oduczyć Malucha jedzenia z nakładką. Nakładkę najlepiej będzie jak nauczy, pokaże nam jak ją nakładać położna czy doradca laktacyjny. Wtedy będzie ona spełniała swoją role i strach o laktację będzie mniejszy. O nakładkach można poczytać tutaj https://www.hafija.pl/2016/05/nakladki-silikonowe-szkodza-czy-pomagaja.html Ogólnie używanie nakładek ma swoje plusy i minusy i o wiele lepiej karmić z nakładkami niż podawać mm bo wiadomo, że mleko matki jest o wiele lepsze i zdrowsze dla dziecka i żadna nawet najlepsza mieszanka nie zastąpi dobroci jakie daje mleko mamy. W Twoim wypadku lepiej stosować nakładki niż podawać mleko w butelce. Sprawdzaj jednak co jakiś czas czy nadal u Was występuję problem bo być może sutki się "wyciągną" i Maluch będzie w stanie je złapać i jeść bez nakładek. Jeśli nic się nie poprawia karm w nakładkach ale obserwuj laktację bo jak napisałam na początku nakładki mogą ale wcale nie muszą spowodować, że laktacja zacznie zanikać.

2017-05-05 16:02

Ja karmiłam dwoje dzieci początkowo z pomocą kapturków. Syna z tego powodu, że miałam trudności z przystawieniem do piersi, córkę gdyż miałam bardzo poranione brodawki. Za żadnym razem nie było potem problemów z karmieniem po odstawieniu kapturków.Dzieci normalnie jadły z "gołej" piersi, gdy wszystkie początkowe trudności minęły. Wiem jedno kapturki już dwa razy pomogły mi przejść przez niekoniecznie super pierwsze momenty karmienia piersią. Korzystałam z nich może ok 2 mies przy każdym z dzieci a ogólnie karmienie trwało u nas 2,5 roku -syn, 18 mies - córka, więc zaburzeń nie wywołały.

2017-05-05 14:27

Przepraszam, nie wiem jak to zrobiłam ale przeoczyłam informację, że podawałaś odciągany pokarm z butelki. Barszo przepraszam. A Ty chyba przeoczyłaś, że pisałam specjalnie że nie oceniam Cię i nie chcę o nic oskarżać - bo wiem, że my Matki kochamy nasze dzieci jak nic innego na świecie i dla ich dobra robimy wiele, nawet najdziwniejszych rzeczy :) Podsumowując napisałam też, że dopóki nie obserwujesz żadnycjmh negatywnych skutków korzystania z kapturków, a pomagają one dziecku pić pokarm z maminej piersi oto oby tak dalej, i na zdrowie! Robisz super robotę, karmiąc piersią, mimo trudności. :) I jeszcze raz przepraszam, bo nie chciałam Cię urazić, a mam wrażenie, że trochę "podniosłam Ci ciśnienie." To niechcący :)

2017-05-05 14:13

Michalino jeśli piszę że nie jestem w stanie karmić bez kapturków bo mam wklęsłe brodawki, jeśli piszę że laktację rozkręciłam za pomocą laktatora, jeśli piszę że próbowałam przez cały ten czas przystawiać malucha a się nie dało to chyba logiczne że był powód. Piszesz czy maluszek najadał się bez kapturków? pisałam dziecko było karmione butelką bo nie dało się nakarmić maluszka bez kapturka bo nie jest w stanie złapać brodawki i niestety nie da się jej wyciągnąć taka budowa, Więc proszę nie oceniaj że jestem złą matką, ale jeśli brodawki prawie nie ma to ciężko aby dziecko dobrze ssało. A na pewno nie chciałam swojemu dziecku źle, ani nie chciałam swojemu dziecku zrobić krzywdy, a zrobiłam to po to aby dziecku pomóc

2017-05-05 13:48

Ok? Teraz juz rozumiem. Niestety karmienie przez kapturki - jak pisalam - nie jest najbardziej optymalna opcja. Czy maluszek najadal sie ssac piers bez kapturkow? Przybieral na wadze, moczyl pieluszki? Mialas poranione brodawki? Jaki byl problem w dotychczasowym karmieniu, ze zdecydowalas sie na zmiane... To czeste zjawisko, ze polozna poleca cos, bez czego mozna by sie obejsc dla pozornego ulatwienia. Oczywiscie nie chce krytykowac i nie poczuj sie przeze mnie "odpytywana", to nie moj cel. Chcialabym poznac Twoje stanowisko i Twoj problem. Podsunowujac chcialabym napisac, ze jesli dzieciatko ma problemy z uchwyceniem brodawki to najpierw staralabym sie ja wyciagnac czy to laktatorem, czy specjalnym takim przyrzadem (jego nazwa chwilowo mi umknela), czesto wystarczy reka ucisnac i uksztaltowac brodawke i wsunac ja dziecku do ust, a kapturki traktowalabym jako wyjscie awaryjne. (Takie kapturki tak naprawde powinny byc uzywane pod kontrola doradcy laktacyjnego) Jesli jednak juz ich uzywasz i tak jest ok, a nie widzisz problemow z laktacja (ktorych one moglyby byc powodem), no to najwazniejsze ze karmisz, ze maluch zdrowo rosnie :)

2017-05-05 12:36

Przesłankami było to że brodawki były wklęsłe i dziecko nie miało praktycznie co złapać i ssać. a jeśli rozkręciła się laktacja za pomocą laktatora, próbowałam owszem cały czas karmić ale i tak musiałam odciągać i podawać dziecku pokarm butelką. A jak laktacja byłą rozkręcona to zaczęłam karmić w kapturkach i przystawiać w kapturkach.