Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Hiperlaktacja

Data utworzenia : 2017-05-04 10:00 | Ostatni komentarz 2017-05-07 17:58

agasko30

3727 Odsłony
9 Komentarze

Witam, Prosze o pomoc z hiperlaktacja. Minelo juz 13 tyg od urodzenia dziecka a nadal nie mam unormowanej laktacji. Wciaz musze karmic co 3-4h, nawet w nocy. Domyslam sie ze to moj blad jest przyczyna poniewaz rozkrecalam laktacje metoda 3 5 7 laktatorem przez 2 tyg. Powodem bylo brak pokarmu po CC. Niestety nikt mnie nie poinformowal jak dlugo powinnam to robic. Pozdrawiam, Agata

2017-05-04 12:14

Czy Twoje piersi nadal są nabrzmiałe, twarde? Czy chodzi tylko o karmienie co 3-4 godziny? Dziecko krztusi się podczas jedzenia? Mleko tryska Ci z piersi? Laktację powinna się unormować bo mniej więcej 6 tygodni u Ciebie długo to trwa. Metoda 7-5-3 odciagamy mleko dopóki laktację się nie rozkręci. Trzeba sprawdzać jak wygląda nasza laktacja. Jeśli jest już ok to trzeba przerwać używanie laktatora. Żeby unormować laktację powinnaś w momencie kiedy odczuwasz dyskomfort związany z bólem piersi i kiedy czujesz że są przepełnione odciągnąć mleko ale Tylko do uczucia ulgi. Nie do pustej piersi bo wtedy dasz sygnał że mleka jest za mało bo dziecko zjadł wszystko i będzie jeszcze większą produkcja a tym samym większy problem. Tylko odciagaj mleko żeby nie zrobił się zastój albo zapalenie piersi. Mało ale odciagaj. Możesz robić po karmieniu zimne okłady na piersi, które spowolnią produkcję Mleka. Możesz też pić herbatkę miętowa lub z szałwi chociaż ja bym z tym uważała żeby nie napić się za dużo i żeby nie było odwrotnego problemu ze mleka będziesz miała za dużo. Dobrze jest się wybrać do doradcy laktacyjnego. On oceni ewentualnie kiedy te metody zawiodą pomoże Ci uporać się z hiperlaktacja bo problem może być np w nieprawidłowej pracy tarczycy.