Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Hiperlaktacja

Data utworzenia : 2017-05-04 10:00 | Ostatni komentarz 2017-05-07 17:58

agasko30

3727 Odsłony
9 Komentarze

Witam, Prosze o pomoc z hiperlaktacja. Minelo juz 13 tyg od urodzenia dziecka a nadal nie mam unormowanej laktacji. Wciaz musze karmic co 3-4h, nawet w nocy. Domyslam sie ze to moj blad jest przyczyna poniewaz rozkrecalam laktacje metoda 3 5 7 laktatorem przez 2 tyg. Powodem bylo brak pokarmu po CC. Niestety nikt mnie nie poinformowal jak dlugo powinnam to robic. Pozdrawiam, Agata

2017-05-07 17:58

Najlepiej podazac za radami specjalistki, ale jesli szalwia nie pomaga to zimne oklady rob z kapusty. SokNo z kapusty dziala sciagajaco I delikatnie hamuje laktacje, wiec w Twoim przypadku moze sie sprawdzic:) Mi kapusta pomogla na zapalenie piersi oraz przy nawale jeszcze w szpirtalu...to wspanialy domowy sposob na problemy z laktacja:)

2017-05-06 00:05

Skoro byłaś u doradcy i stwierdził, że jest to hiperlaktacja to nie wiem jak to robisz ale jeśli czujesz, że piersi są nabrzmiałe, bolą Cię i czujesz grudki odciągaj mleko tylko do uczucia ulgi powinno to Ci unormować laktację.

2017-05-05 06:32

A propos okladow, zaczecam do lektury tego wpisu: http://www.blog.przedporodem.pl/zimny-czy-cieply-oklad-na-piersi/ Generalnie chodzi o to, ze zimne oklady stosujemy po karmieniu, by ulzyc sobie. Natomoast przed karmieniem by ulatwic wyplyw pokarmu stosujemy cieple oklady. Ja w czasie nawalu (a trwal on u mnie dlugo), stosowalam glownie cieple oklady i prysznice i pozwalalam nadmiarowi mleka "wykapac" z piersi. Pamietam ze raz karmiac z prawej piersi zlapalam do pojemniczka 180ml mleka z lewej i bylo to wylacznie to, co kapalo z piersi. A karmienie co 3-4 godziny jest moim zdaniem w tym wieku jak najbardziej w porzadku.

2017-05-04 21:59

Potwiwrdzam, że zimne okłady pomagają, przynoszą ulgę :)

2017-05-04 17:48

Ja długo miałam twarde piersi i karmiłam nocą. A słyszałam , że mięta pomaga i zimne okłady. Wydaje mi się , że karmienie co 3-4h to dobra przerwa:)

2017-05-04 16:57

Mleko tryska mi z piersi na poczatku karmienia, wtedy zabieram piers dziecku i wylewam to w pieluche zeby sie nie krztusilo. Ogolnie jest najedzony, z tym jest ok. Ale chodzi mi o to ze po 14 tyg moje piersi powinny byc juz miekkie i syn powinien przesypiac noce, ale musze go budzic bo moje piersi robia sie twarde i grudkowate. U doradcy bylam, kazala mi pic szalwie przez 2 tyg i powiedziala ze to hiperlaktacja. Tylko ze nie pomoglo picie szalwi. Chcialabym miec juz miekkie piersi...

2017-05-04 16:47

Dosc rzadko karmisz, ja mam pieciomiesiecznego syna i karmie go co 2 godziny, a Ty co 3-4? Nie wiem moze Twoje dziecko mniej potrzebuje. Zwroc tez uwage na to czy dziecko sie nie krztusi przy jedzeniu. Na nawal pokarmu pomagaja schlodzone liscie kapusty, i przed kazdym karmieniem upuscic troszke mleka. Ja tez stosowalam ta metode 7-5-3 ale tylko ok 3-4 dni i pokarmu sie zrobilo wiecej wiec przestalam

2017-05-04 15:02

agasko30 czy to na 100% hiperlaktacja? Taka jak pisze Kasia.S w takim przypadku dziecko się krztusi szybko napływającym mlekiem, podczas jedzenia zalewa się nim. Pozatym często jest głodne bo pije tylko mleko I fazy, a z tego co piszesz to karmisz niezbyt często bo co 3-4 godziny. Dziecko też płacze podczas jedzenia i jest niespokojne.