Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

karmienie w nocy

Data utworzenia : 2015-05-04 10:45 | Ostatni komentarz 2022-01-31 21:18

AmelkaiAdas

5294 Odsłony
52 Komentarze

Witam mamy, moje pytanie jest takie karnie dziecko w dzień butla a w nocy piersią bo w dzień nienajadala się i moje pytanie jak zrobić by było wiecej mleka. Dodamy ze tylko karnie jedna piersią bo w drugiej juz pokarmu nie mam;(

2022-01-31 21:18

Tak to prawda trzeba czytać uważnie co na tych piwach bezalkoholowych jest :)

2022-01-30 23:58 | Post edytowany:2022-01-31 00:00

Sód jęczmienny trochę wspomaga laktacje ale te piwa bezalkoholowe rzadko go mają w sobie. Tylko z tymi piwami też trzeba uważać bo niektóre bezalkoholowe też mają w sobie trochę alkoholu jakieś 0,2 czy 0,5 % właśnie karmi żurawina ma chyba tyle. Myślę, że jednorazowo dziecku się nic nie stanie ale jak ktoś już często takie piwko popija to już trzeba zwrócić na to uwagę. 

2022-01-30 22:43

No nie działa piwo bezalkoholowe to jest zupełny mit. 

Wystarczy poczytać w dobrych źródłach a nie jakieś pierdoly 

2022-01-30 11:50

Ależ to nie jest mit , to znaczy piwo bezalkoholowe nie działa tak jak się to każdemu wydaje ale pozwolę sobie zacytować kawałek artykułu na który ja natrafiłam :

 

Już w latach 80 XX wieku udowodniono, że po spożyciu piwa w organizmie wzrasta poziom prolaktyny odpowiedzialnej m.in. za proces laktacji. Zależność tą wykorzystywały niektóre kobiety karmiące, pijąc piwo pozbawione alkoholu. Szczegółowe badania wykazały, że pojawienie się efektu laktogennego nie jest zależne od procesu fermentacji, a samego słodowania ziaren jęczmienia. Podczas tego procesu uaktywniają się enzymy, które rozkładają zmagazynowaną w ziarnie zapasową skrobię oraz białka. Powstające wówczas polisacharydy mają zdolność zwiększania syntezy prolaktyny.  

 

Ja sama tez w zasadzie piłam femaltikera szczególnie czekoladowy bo jest pyszny ... ale karmi ciemne dla towarzystwa tez lubie się napić :)

2022-01-30 10:07

Ja najczęściej piłam Inkę i femaltiker z jogurtem naturalnym. Piwa bezalkoholowe też ale nie widziałam różnicy.

2022-01-30 10:02

Femaltiker pije się z mlekiem i wystarczy pół kubka. Są dwa smaki jeden czekoladowy a drugi karmelowy. Mi to bardzo smakowało właśnie takie kakao. 

 

Uważam, że to mit bo czytam o tym w różnych artykułach. Np. Na stronie mamotoja piszą tak 

"Niektóre mamy wierzą, że piwo bezalkoholowe pobudza laktację, inne lubią smak piwa karmelowego i pozwalają sobie na wypicie butelki czy dwóch w przerwach pomiędzy karmieniami. Czy słusznie i czy to bezpieczne dla dziecka? Odpowiedź brzmi: i tak, i nie. Piwo bezalkoholowe oczywiście nie zaszkodzi dziecku tak jak alkohol pity przez matkę karmiącą. Napoje tego typu nie mają jednak wartości odżywczych i wcale nie są dobre na lakyacje. Skąd zatem wziął się ten mit?

2022-01-30 08:06

Teraz jak będę miała problem po cc z laktacja to pierw wezme się za piwa 👏🏼

2022-01-29 23:51

Okiwejra a co masz w femaltikerze ?:) No na słodzie jęczmiennym bo to on pobudza laktacje a co masz w piwie i w ince ? To samo.  Mialam dwie doradczynie laktacyjne i obie zalecely mi te produkty wiem nie wiem dlaczego uważasz że to mit .