Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Mleko pierwszej fazy

Data utworzenia : 2017-03-06 15:41 | Ostatni komentarz 2017-03-25 12:47

Kasia T.

2759 Odsłony
11 Komentarze

Dzień dobry, mój trzymiesięczny synek ma ostatnio bardzo często gazy. Karmiony jest tylko piersią (zazwyczaj jedną w trakcie karmienia). Podczas karmienia słyszę nieraz jak połyka duże ilości powietrza, często się krztusi, zwłaszcza, gdy podaję mu lewą pierś. Nieraz jak się od niej oderwie w trakcie jedzenia to mleko mu tryska na buzię. Najwyraźniej za szybko leci i synek nie nadąża z przełykaniem. W trakcie odbijania czasem nie ulewa, ale wręcz chlusta mlekiem. I nie wiem, jak mu pomoc. Odciągać przed karmieniem trochę mleka? Tylko nie chciałabym, żeby piersi sie do tego przyzwyczaiły - żebym nie musiała tego robić cały czas. No chyba, że nie ma innej rady. Poza tym czy gazy mogą mieć związek z laktozą zawartą w mleku pierwszej fazy? Dodam, ze jak dotąd synek rośnie zdrowo, prawidłowo przybiera na wadze. Problemy z częstszymi gazami zaczęły się parę dni temu (raczej nie ma to związku z moją dietą - nic podejrzanego nie jadłam). Krztuszenie się to kwestia jakiegoś półtora miesiąca, a ulewa od urodzenia (łącznie z takim obfitym ulewaniem). Pozdrawiam.

2017-03-06 17:36

Miałam podobnie podczas karmienia piersią. Dziecko nie nadąża nad polykaniem takiej ilości mleka. Masz nieuregulowana laktacje ale nie martw się, wszystko wróci do normy. Ja robiłam przerwy w karmieniu żeby także odbiło się dziecku. Możesz również przed każdym karmieniem ściągnąć ręcznie trochę pokarmu. Do gazów użyłam espumisanu i nam pomógł. Ulewanie też było problemem, ale jak dobrze przybiera to nie musisz się martwić. Dbaj tylko aby dziecko nie zakrztusilo się wtedy gdy bedzie spało. Możesz pod materac położyć poduszkę klin.

2017-03-06 16:51

Twoja laktacja jeszcze się nie unormowała. Niedawno się dowiedziałam,że gdy dziecko się krztusi to można zmienić pozycję do karmienia.Należy karmić na leżąco a dziecko mieć położone na brzuchu i w taki sposób dziecko ma pić mleko z piersi.Mleko leci jak gdyby "pod prąd" a tym samym wolniej o co chodzi. A na gazy pomoże chociażby Espumisan. A laktatorem mimo wszystko bym trochę odciągała mleka. Podczas karmienia możesz robić przerwy i brać dziecko do odbicia-powinno pomóc.

2017-03-06 15:59

Obfite ulewanie się i gazy zapewne spowodowane są sposobem jedzenia dziecka zawsze możesz stosować jakąś profilaktykę na gazy i ulewanie skoro nie chcesz odciągać mleka żeby wypływała spokojniej. Uważam że Twoje obawy przed uwiazaniem się do laktatora przed każdym karmieniem za uzasadnione. Stwarza to przecież kłopot i dodatkowy obowiązek a przy małym dziecku jest ich i tak sporo. Możesz przeczekać ten czas i starać się ulżyć dziecku. Dostępne są krople na gazy, pilnować żeby dobrze mu się odbiło. Poduszka trujkatna pod głowę zabezpieczy dziecko jakby miało mu się ulac podczas snu czy odpoczynku. Można też robić przerwy w karmieniu żeby dziecko mogło złapać oddech a tryskajace mleko ściskanie w pieluszkę czy wkładkę laktacyjna.