Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Karmienie jedną piersią i wyciek pokarmu z drugiej

Data utworzenia : 2017-03-03 15:12 | Ostatni komentarz 2017-03-28 18:51

Ewcia1216

7779 Odsłony
55 Komentarze

Karmię piersią od 3 tyg i i zauważyłam, że podczas karmienia jedną piersią następuje wyciek mleka z drugiej. jest tak duży, że wkładka przecieka i mam mokre ubranie. najgorzej jest w nocy, wtedy jestem wręcz cała w mleku. czy ktoś tak ma i jak sobie radzić?

2017-03-04 01:25

Wiem że firma Philips Avent oferuje coś takiego jak muszla laktacyjna którą zakłada się na pierś w takich właśnie przypadkach. Nie stosowałam jej więc nie powiem czy faktycznie się sprawdza. Pytanie tylko czy taki stan utrzyma się po ustabilizowaniu laktacji. Ja na przykład karmię już 7 miesięcy i dalej z tej drugiej, chwilowo " nie używanej" piersi sączy się mleko jak młodzież ssie ale nie w takiej ilości żeby przeciekła wkładka.

2017-03-03 22:28

Nic innego tylko się przyzwyczaić tak jak dziewczyny piszą laktacja się unormuhe chociaż takie wyplywy pewnie będą ci jeszcze czasami się pojawiać. Myślę że to może ze względu na złą pozycję przy karmieniu. Ja czasami jestem trochę za bardzo wygięta w stronę małego i przyciskam sobie pierś która nie karmię i też jeszcze czasami mi się zdarza pomimo że karmię już prawie 9miesiecy. Dobra rada na noc miej przy sobie dodatkowa koszule na zmianę;) ja z początku też byłam tak mokra że nie zostawało nic innego tylko się przebrać :)

2017-03-03 21:14

karmię córkę juz 8 miesiecy piersią i nadal zdarza się, ze podczas karmienia mleko wycieka z drugiej piersi, zwłaszcza rano :) po prostu takie są tego uroki ;)

2017-03-03 19:14

Ja nawet czuję na początku karmienia mrowienie w drugiej piersi takie jak przy ssaniu :)

2017-03-03 18:10

To prawda jeszcze kilka dni i wszystko się unormuje. W nocy faktycznie bardziej cieknie, u mnie też ;) no nic trzeba to przejść

2017-03-03 16:36

Podobny wątek już istnieje: http://lovi.pl/pl/forum/2/1272 Niedługo laktacja się dostosuje do potrzeb dziecka. Możesz też z tej drugiej piersi odciągnąć sobie (ale nie za dużo ,aby nie pobudzić piersi)trochę mleka laktatorem. Ciesz się,że masz pokarm. Karmię 10 miesięcy i do tej pory wycieka mi mleko z drugiej piersi.

Konto usunięte

2017-03-03 15:34

Musisz to przeczekać, aż laktacja się ustabilizuje :-) Podłóż sobie ręcznik, bądź jak masz możliwość kubeczek i później podaj to mleko maluchowi z kubeczka bądź butelką.