Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Ręczny czy elektryczny laktator

Data utworzenia : 2017-02-17 08:51 | Ostatni komentarz 2018-01-01 23:03

Redakcja LOVI

4700 Odsłony
96 Komentarze

Mamy, ręczny czy elektryczny - jaki laktator wybrałyście i dlaczego?

2017-02-17 13:29

Pierwszy laktator jaki miałam był ręczny. Namachalam się nim niesamowicie a pokarmu jak nie było tak nie było. Zainwestowalam w kolejny również ręczny (myślałam że ten pierwszy to może jakiś nieudany zakup). Okazało się że i tym drugim nie bardzo mogę cokolwiek uciagnać. Postanowiłam kupić elektryczny, bo może zwyczajnie nie umiem się posługiwać zwykłym laktatorem. I powiem Wam że na dobrą sprawę nawet elektryczny nie daje rady moim piersiom, bo pokarmu jak na lekarstwo. Laktator mam już pewnie półtora roku i na dobrą sprawę uciagnełam może pół litra pokarmu. Bardzo mnie to dziwi bo moi chłopcy tak jeden jak i drugi zdrowo rośli, prawidłowo przybierali na wadze, obaj na piersi. Jestem jakąś antylaktatorowa czy coś :)

2017-02-17 12:14

Laktator miałam ręczny.Trochę żałuję, że nie kupiłam elektrycznego . Ale najważniejsze, że i tym ręcznym udało mi się ściągać mleczko.

2017-02-17 12:02

A ja mam wygrany elektryczny LOVI i jestem zachwycona :) szybko, sprawnie i bezbolesnie :) Te reczne sprawialy mi bol podcza sciagania bo dosc mocno sasysaly brodaki, a ten super.

2017-02-17 11:44

Ja jeszcze przed zakupem jestem ale marzy mi się elektryczny głównie z oszczędności czasu :) czytałam dużo pozytywnych opinii i koleżanki ktore maja dzieci tez polecają elektryczny.

2017-02-17 11:06

Ja miałam ręczny. Trochę mnie ręka bolała i się napompowałam, czasem aż miałam skurcze w dłoni. Ale ściągał wmiarę fajnie, karmiłam 1,5 miesiąca więc na elektryczny się nie zdecydowałam.Teraz zastanowie się nad kupnem elektrycznego bona sali widziałam że dziewczyny fajnie ściagają i się tyle nie męczą co z ręcznym. Chociaż podobno ręczny lepiej pobudza laktację... Poczekam na więcej opinii,może łatwiejj będzie mi się zdecydować:)

2017-02-17 10:05

Ja próbowałam takiego i takiego. Zdecydowanie jestem za laktatorem elektrycznym...duzo szybciej udawalo mi sie ściągnąć pokarm i duzo szybciej odczuwalam ulgę podczas nawalu mlecznego. I jakos tak elektrycznym duzo mniej mnie bolalo ściąganie:)

2017-02-17 09:26

Mama to pytanie od Redakcji! Używałam ręcznego,bo tylko taki miałam.Pożyczyła mi go koleżanka,gdy dopadł mnie pierwszy kryzys...Może trochę się namachałam ręką,ale dzięki niemu pobudziłam laktację.Nie mogę na niego narzekać,bo uratował mi piersi,gdy miałam zapalenie piersi. Laktator ten pozwolił mi karmić córeczkę moim mleczkiem,czyli tym co najlepsze.Odciągałam pokarm kilka miesięcy,wcześniej koleżanka i się nie popsuł. Ręczny wcale nie oznacza gorszy.

2017-02-17 09:22

Wpisz w lupke trochę już rozmawiałyśmy o laktatorach. Najlepiej na laptopie bo w tel często nie wyszukuje wątków. Ja mam laktator elektroniczny medela mini electric, ale nie polecam bo jest głośny jedyny mankament bo tak to Oki jest. Radzę przed zakupem poprosić o włączenie lub poczytać oponie na necie. Jak zamierzasz używać często to warto kupić elektryczny