Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

cytrusy

Data utworzenia : 2013-05-11 22:45 | Ostatni komentarz 2015-02-09 18:05

edyta-1980

13238 Odsłony
21 Komentarze

Karmie piersią i nie wiem kiedy wprowadzić do swojej diety cytrusy.Słyszałam, że mogą uczulać dzieci?

2015-02-09 18:05

Ja po 4 miesiącach zjadłam pierwszy raz mandarynkę. Postanowiłam cytrusów nie jeść, bo to sprowadzane, a więc nafaszerowane konserwantami, żeby się nie zepsuły w transporcie. Ale jak miałam gości to robiłam różyczki ze skórek do ozdoby na płytę i nie mogłam się powstrzymać i zjadłam. Ale miałam radochę:) Małej nic nie było :) Na szkole rodzenia nam położna mówiła, że po 3 tygodniach można już wszystko wprowadzać i moim pierwszym owocem był właśnie banan po 3 tygodniach. Tego smaku nigdy nie zapomnę:)

2015-02-08 22:26

Ja banany jadłam od samego początku po porodzie i małej nic się nie działo. Jeśli chodzi o pomarańczę to spróbowałam powoli wprowadzać jak mała miała 2 miesiące i nic się jej nie działo nie uczuliło jej. Ale każde dziecko jest inne i jedne jedna rzecz będzie uczulać, a drugie nie. Nie ma co patrzeć kiedy wprowadzają inne mamy, tylko powolutku próbować, tak aby nie zaszkodzić dziecku.

2015-02-08 22:25

Ja pamiętam że po porodzie byłam bardzo głodna i spragniona i kiedy poprosiłam narzeczonego aby kupił mi wodę do picia on z kupił mi i wodę i sok z owoców egzotycznych. Kiedy położna przyszła na salę powiedziała żebym absolutnie nie piła tego soku ponieważ zaszkodzi synkowi i tak bardzo się tym przejęłam że długo nie jadłam cytrusów. Po ok 3,5 miesiąca zjadłam mały kawałek pomarańczy , a kilka dni później kiwi. Mój synek dobrze zareagował na cytrusy choć do tej pory staram się je jeść w niewielkich ilościach.

2015-02-08 22:18

Pamiętam jak położna w szpitalu kilkukrotnie powtarzała, że cytrusów jeść nie można w pierwszym okresie..stosowałam się do tego jak najbardziej. Nie wiem dokładnie jaki jest okres nie przyjmowania cytrusów, ale ja po 4miesiącach jadłam banany wychodząc z założenia, że mogę je w minimalnym stopniu podciągnąć pod cytrusy, pomarańcze zaczęłam jeść w 5miesiącu, a cytryny nie jadłam od niepamiętnych czasów.

2015-02-08 21:33

Wprowadzałam wszystko bardzo szybko. Rozważnie, ale nie czekałam długo, . To po czym JJ nie miał żadnych objawów jadłam dalej, problemowe rzeczy odstawiałam na jakiś czas i znów próbowałam. Cytrusy tak naprawdę wprowadziłam zaczynając od cytryny w herbacie, a potem jakoś poszło dalej. J miał wówczas chyba 1,5 miesiąca.

2014-06-02 15:42

Ja już też w drugim miesiącu po porodzie zaczęłam wprowadzać cytrusy do swojej diety :) Najpierw to była mała cząstka pomarańczy i z dnia na dzień troszkę więcej. Małej nic nie było, Cytrusy może i uczulają ,ale nie wszystkich :) Trzeba stopniowo "wszystkiego" próbować i obserwować. No i fakt faktem w ciąży również jadłam dużo cytrusów ,orzechów i tym podobne.

2014-06-02 12:30

Mi w szpitalu powiedzieli zebym prowadzila diete, przyjechala polozna i mowila ze mam probowac wszystkiego po troche, wiec prubuje i mojemu maluszkowi sie nic nie dzieje a skonczyl dwa miesiace nigdy nie dostal kolki.

2014-06-01 17:16

Z cytrusami ze względu na ich reakcje alergiczną należy poczekać do 1 toku zycia choć znam wiele mam które już wcześniej wprowadzały je do diety maluszka i nic się nie działo złego. Wiec to indywidualna sprawa każdego dziecka i wiadomo że na początek nie podaje się ich w dużych ilościach