Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Jak "zasuszyć" piersi? Koniec karmienia...

Data utworzenia : 2017-02-02 21:36 | Ostatni komentarz 2017-02-27 17:34

J.Krol

2686 Odsłony
14 Komentarze

Moje maleństwo (9,5 kg:)) zaczyna 8 miesiąc. Mam coraz mniej pokarmu, niedługo idę na tydzień do szpitala na operacje,w dzień już w ogóle nie chce jeść mleka z piersi. Zasypia przy butelce ze sztucznym mlekiem ( przyzwyczajamy do sztucznego i żeby mąż usypiał przed moim pójściem do szpitala) bez problemów. Na co dzień je kaszki, zupki, obiadki, deserki- nic ją nie uczula i chętnie wszystko zjada- ma już swój rytm dnia. W nocy do piersi budzi się 2-3 razy. Ma już pierwsze ząbki- nie ukrywam że czasami widze cały gwiazdozbiór :) A teraz co ze mną? Jak sprawić by mleko zniknęło? Czyli pytanie: Jak wygląda proces zasuszania. Mam też trochę zamrożonego pokarmu, więc gdy mnie nie będzie poza sztucznym mąż będzie dawał również moje.

2017-02-04 00:58

Ja uważam jak Michalina. To, że idziesz do szpitala wcale nie musi oznaczać zakończenia karmienia piersią. Może warto zastanowić się jeszcze raz. Ale jeśli jesteś pewna swojej decyzji to właśnie herbatka z szałwii czy też mięty w dużych ilościach zahamuje laktację albo ewentualnie tabletki przepisane przez ginekologa no i nie przystawianie do piersi dziecka.

2017-02-03 20:59

Porozmawiaj z ginekolog o tabletkach wyciszających piersi

2017-02-03 20:12

Ciekawe czy dam radę kp jak niunia zacznie ząbkowanie. Czasami przy karmieniu odkręca głowę nie wypuszczając brodawki z buzi nieprzyjemne uczucie.

2017-02-03 12:35

Pobyt w szpitalu nie musi być powodem zaprzestania karmienia. Przyjmowanie leków warto skonsultować z lekarzem przyjaznym karmieniu, a lek sprawdzić w dostępnym online leksykonie leków - wiele leków można przyjmować karmiąc. Także pójście do pracy nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z karmienia - można mleko odciągać czy np. ograniczyć karmienia do karmień porannych i wieczornych. Polecam Ci, J.Krol, jeszcze raz się zastanowić nad sednem sprawy. Jeśli Twoja decyzja pozostaje niezmieniona, to - jak pisałam wyżej - szałwia, mięta no i oczywiście nieprzystawianie dziecka...

2017-02-03 12:20

Zaprzestanie karmienia piersia wymaga przemyslenia, jednak sa takie sytuacje w zyciu, kiedy kobieta zmuszona jest do takiej decyzji np. szpital, przyjmowanie lekow czy pojscie do pracy. Michalina-1992- w zasadzie polowe pracy masz juz z glowy.. Pozostaje jedynie calkowite odstawienie dziecka od piersi. Wybierz taka metode-a przeciez znasz swoje dziecko- ktora bedzie dla niego najmniej stresujaca. Ja zdecydowalam o natychmiastowym zaprzestaniu karmienia i po 2 moze 3 dniach bylo juz po sprawie. Wprawdzie moje dzieci plakaly, ale ja bylam nieugieta i przytulaniem, glaskaniem uspokajalam je. Sprobuj, a bedzie dobrze.

2017-02-03 07:08

Ok. Podstawowe pytanie; czemu nie chcesz mieć mleka w piersiach? Czy gdybyś po tygodniu w szpitalu wróciła do domu i mogła nadal karmić, nie chciałabyś tego? Bo jest to możliwe; może nie u każdej mamy, ale bardzo wielu się to udaje. (Jeśli masz facebooka zapraszam Cię do grupy "karmiące cyce na ulice") Jeśli mimo wszystko chcesz "zasuszyć" piersi - napar z szałwii oraz napar z mięty pite w sporych ilościach (kilka-kilkanaście filiżanek dziennie) hamują laktację. Póki nie okaże się że te naturalne środki nie działają, nie sięgałabym po specyfiki z apteki - ale są też takie. Tu powinien doradzić farmaceuta.