Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Jak "zasuszyć" piersi? Koniec karmienia...

Data utworzenia : 2017-02-02 21:36 | Ostatni komentarz 2017-02-27 17:34

J.Krol

2687 Odsłony
14 Komentarze

Moje maleństwo (9,5 kg:)) zaczyna 8 miesiąc. Mam coraz mniej pokarmu, niedługo idę na tydzień do szpitala na operacje,w dzień już w ogóle nie chce jeść mleka z piersi. Zasypia przy butelce ze sztucznym mlekiem ( przyzwyczajamy do sztucznego i żeby mąż usypiał przed moim pójściem do szpitala) bez problemów. Na co dzień je kaszki, zupki, obiadki, deserki- nic ją nie uczula i chętnie wszystko zjada- ma już swój rytm dnia. W nocy do piersi budzi się 2-3 razy. Ma już pierwsze ząbki- nie ukrywam że czasami widze cały gwiazdozbiór :) A teraz co ze mną? Jak sprawić by mleko zniknęło? Czyli pytanie: Jak wygląda proces zasuszania. Mam też trochę zamrożonego pokarmu, więc gdy mnie nie będzie poza sztucznym mąż będzie dawał również moje.

2017-02-27 17:34

Witam, pisałyśmy już trochę na temat zakończenia laktacji - dla Mam, które już nie karmią wyłącznie piersią sprawa polega głównie na zaprzestaniu przystawiania do piersi. Jak będzie sygnał dla organizmu, że produkowany pokarm nie jest "zużywany", to po prostu nie będzie się produkował. Jeżeli piersi robią się przepełnione i czuje Pani dyskomfort, to troszkę trzeba odciągnąć, choćby ręcznie, żeby nie mieć tego nieprzyjemnego odczucia. Ale nie przesadzić, bo wtedy będzie znowu produkowany. Można robić chłodne okłady, pić szałwię czy miętę, ale ponieważ laktacja na tym etapie działa na zasadzie podaż-popyt, to jak nie ma zapotrzebowania, to produkcja zwalnia się stopniowo sama. Nie trzeba żadnych farmakologicznych interwencji.

2017-02-27 11:16

Ja bym po prostu coraz rzadziej przystawiała a wiecej mm dawala. Im rzadziej przystawia sie dziecko do piersi tym mniej l=mleka jest produkowane

2017-02-26 14:23

Ja słyszałam, że można przyjmować specjalne leki na zaprzestanie laktacji. Ale dziewczyny mają rację, jeśli nie chcesz nie rezygnuj z karmienia.

2017-02-26 09:10

Nie trzeba kończyć z karmieniem:) Ale jeśli już taką decyzję podjęłaś to stopniowo wymieniaj mleko z piersi na mm. Każde karmienie mniej to mniejsza produkcja. Wiem , że mięta również troszkę hamuje laktację. Chcąc od razu przejść na mm , pamiętaj by nie nabawić się zapalenia piersi. Jeśli nadal masz sporą produkcję to troszkę odciągnij laktatorem i wymasuj ewentualne zatkane kanaliki.

2017-02-25 22:43

Polecam artykuł http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/68/1

2017-02-25 09:32

Po tabletkach moja przyjaciółka niezbyt się czuła. Odstawiła i ściągała pokarm tylko do uczucia ulgi

2017-02-24 20:56

Szalwia :-) no i sa tez tabletki hamujace lakctacje ale to juz moim zdaniem po konsulatcji lekarskiej z reszta niewiem czy tabletki takie dostaniesz bez recepty :-)

2017-02-24 14:40

I jak udało się odstawić dziecko od piersi? Jedną z metod też jest zastąpienie jednego karmienia piersią w zamian za podanie mleka modyfikowane.Postępując w ten sposób zmniejszasz produkcję mleka w piersiach aż do całkowitego odstawienia.Maluch stopniowo przechodzi na mm.