Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Czy mama karmiąca piersią może korzystać z solarium?

Data utworzenia : 2017-01-11 12:11 | Ostatni komentarz 2017-02-02 14:37

Marzena.Partas

2080 Odsłony
15 Komentarze

Pamiętać należy, że korzystanie z solarium samo w sobie może być szkodliwe dla skóry.Ekspozycja na działanie lamp opalających zwiększa ryzyko pojawienia się złośliwych zmian skórnych. Natomiast mama karmiąca może korzystać z solarium i nie wpływa to na jej laktację. Może również opalać się na słońcu, ale podobnie jak w solarium powinna używać odpowiedniego zabezpieczenia skóry przed szkodliwym promieniowaniem. Podczas opalania należy szczególną uwagę zwrócić na brodawki sutkowe i ich delikatną skórę w okresie laktacji. Najlepszym rozwiązaniem jest zakrywanie ich na czas opalania.  http://www.lalecheleague.org/faq/tan.html https://www.breastfeedingbasics.com/qa/safe-get-sun-tan-im-breastfeeding A jak u Was mamusie?

2017-01-26 14:14

Dokładnie wczoraj szukałam odpowiedzi, czy można sie opalać na solarium karmiąc piersią. Lubie sie opalać, ale na słońcu... zimną opalanie niemożliwe .... dlatego chętnie skorzystam teraz z solarium, lubie delikatna opaleniznę, mam bardzo blada karnację i z pewnością skoro nie ma do tego przeciwwskazań, to chętnie skorzystam. Bede pamiętała o wskazówkach z zakrywaniem piersi. :)

2017-01-26 06:55

Ja również byłam na solarium jedynie kilka razy, jako nastolatka. Pamiętam też ten zapach - swoją drogą, ciekawe skąd on się bierze? W każdym razie wydaje mi się logiczne, że solarium w okresie kp nie jest zabronione, bo i czemu miałoby być. (Choć w ciąży w związku z hormonami chyba jest niezalecane) Natomiast nie tylko przy karmieniu piersią, ale w ogóle - najlepiej jednak opalać się naturalnie, w słońcu, korzystając z kremów z filtrem. I przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie że teraz, jako mama, moim zmartwieniem byłaby bladość skóry. Od kiedy mam córeczkę, ani razu nie pomyślałam o tym, że jestem blada i nieopalona - są inne problemy ;)

2017-01-21 22:04

Też jestem raczej przeciwniczką solarium. Byłam kilka razy jako nastolatka i jakoś nie powaliło mnie to, ani nie zachęciło. jeżeli już to wolę słońce. Będąc w ciąży czy karmiąc piersią solarium mi nawet przez myśl nie przeszło. Grimper, masz rację, ja też tego zapachu nie lubiłam, nie wiem skąd się to bierze, ale jest tak specyficzny, że nie lubię solarium.

2017-01-13 01:04

Również nie lubię korzystać z solarium, mnie głównie odrzuca specyficzny zapach skóry, który czuje nawet po kąpieli. Ponieważ mam problemy z piersiami i jestem pod opieką onkologa, jak zdarzyło mi się skorzystać ze 3 razy, nie zdejmowalam biustonosza i dodatkowo smarowalam grubsza warstwa kremu. Nie wiem, czy jedno z drugim może mieć coś wspólnego, ale wolałam nie ryzykować, solarium może przyczyniać się do raka skóry. Przy karmieniu piersią w ogóle nie zdecydowałabym się na solarium, bo ten zapach, który przeszkadza mi, może również drażnić maluszka.

2017-01-12 10:31

Też słyszałam że trzeba zasłaniać brodawki i lak byłam na solarium ( dwa razy może :)) to tak zrobiłam żeby je chronić . Moje opalanie nie trwało dłużej niż 6 minut , podobno lepiej nie chodzić na długie opalanie jak sie karmi .

2017-01-11 20:12

Ja do solarium nie chodzę ale lubię wylegiwać się na słońcu. Teraz nie jest na to odpowiednia pora niestety. Jednak nie tylko w czasie karmienia piersią ale zawsze trzeba pamiętać o odpowiednich kremach z filtrem a w czasie karmienia piersią pamiętać o zakręcie brodawek.

2017-01-11 19:46

Ja ogólnie nie jestem w ogóle za solarium wolę naturalnie na słońcu się opalać. Co do samego opalania to wiadomo, że powinno się zabezpieczyć odpowiednimi kremami z filtrem. Podzielam zdanie autorki, że powinno się chronić brodawki, najlepiej je zakrywajac.