Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

przejscie na sztuczne problem

Data utworzenia : 2017-01-03 12:40 | Ostatni komentarz 2017-01-21 17:48

paulinka22

4721 Odsłony
22 Komentarze

Antoś ma 5,5 miesiaca, waga z 28 grudnia 8,120 a waga z 8 listopada 7410.dziecko urodziło sie 4 dni po terminie. waga urodzeniowa 3880. poród siłami natury, nie było koniecznosci pobytu w szpitalu. mały był przystawiony pierwszy raz po porodzie. do tej pory był karmiony sama piersia. ale mały ma azs meczymy sie juz prawie 4 miesiace. chce małego przestawic na bebilon pepti ale on zaczyna krzyk i zaciska usty probowałam juz wszystkiego a mały dalej nie chce tego mleka. musimy przejsc bo ja jestem na diecie a nic nie pomaga. co moge zrobic zeby maly jakos zaakceptował to mleko i zaczał po troche pic. juz brakuje mi sił i nie wiem jak to mam zrobic. mały z butelki pił moje mleko bez problemu.

2017-01-21 17:48

My z synem po 4 miesiącach problemów z azs i brzuszkiem też przeszliśmy na bebilon pepti. U nas ode mnie nie chciał nic jeść. Mąż musiał przyjeżdżać przez pierwsze dni i karmic. Nawet 5h przerwy były. Potem się przyzwyczaił. Ale nie było to łatwe. Więc moim zdaniem dobrze jest by w momencie karmienia bebilonem pepti pierwsze butelki były podawane przez kogoś innego niż mama. A co do problemów z azs, u syna też nie wiedziałam co, teraz z kolei dokładnie każdy dzień rozpisuje. U nas to mleko, pomidory, jaka, ogórki, ryby, kiszonki. U znajomych gluten był problemem. Warto wszystko pisać, wraz z notatka czy ze skórą się coś dzieje czy nie.

2017-01-21 14:03

Mieszaj mleko, żeby przyzwyczaić maluszka do nowego smaku

2017-01-20 21:29

My z piersi przechodziliśmy na bebilon1, później zaczęły się problemy brzuszkowe i lekarka poleciła nam bebilon comfort. Przechodziliśmy prawie tydzień, ale po nim było jeszcze gorzej, teraz jesteśmy na bebilonie pepti trzeci dzień, ale z domieszką miarki zwykłego bebilonu1, bo nasz Maluch nie potrafi się przestawić na gorzki smak pepti. Powodzenia i wytrwałości oraz spokoju !!:) :)

2017-01-18 20:17

Witam, niestety te mieszanki eliminacyjne są mało smaczne i część dzieci rzeczywiście ich nie akceptuje. Może trzeba spróbować innego mleka, tak jak Panie piszą. Może skonsultować jeszcze swoją dietę z kimś doświadczonym i spróbować jeszcze dziecko karmić własnym pokarmem. Można próbować mieszać mieszankę ze swoim mlekiem stopniowo zwiększając zawartość mieszanki.

2017-01-08 12:03

Jeżeli pije Twoje mleko z butelki to spróbuj odciągać i powoli dodawać MM. Np. 3/4 swojego mleka i 1/4 MM. Potem powoli zmieniaj te proporcje i może się uda przestawić w końcu malucha na MM.

2017-01-08 01:38

Natka Bebilion pepti można kupić bez recepty drożej albo z i wtedy masz zniżkę.

2017-01-07 11:24

Moje dziecko było przyzywczajone do butelki, ponieważ gdy mnie nie było dostawał mleko z piersi w butelce. Myślę, że dlatego bez problemu przeszedł na mleko modyfikowane, nie było z tym problemu :)

2017-01-06 21:24

Bebilon pepti jest i na recepte i mozna kupic bez :-) z recepta ma sie na nie znizke. Twojemu maluszkowi widocznie nie podchodzi smak mleczka sprobuj mleka z symbolem HA to mleko tez jest dla alergikow ale mysle ze to powinnien doradzić Ci pediatra. Wydaje mi sie tez ze na rynku jest jeszcze inne mleko dla maluchow z nietolerancja. Spróbuj tez jak dziewczyny radxa nizej troszke mieszac to mleko to poczatku ze swoim zeby sie przyzwyczail do innego smaku mleczka :-) Zycze Ci powodzenia i wytrwałości :-)