Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Zaprzestanie karmienia piersią w porze nocnej

Data utworzenia : 2016-12-09 00:03 | Ostatni komentarz 2017-01-24 23:04

lovemam

2391 Odsłony
38 Komentarze

Witam, czy są jakieś sposoby na to żeby dziecko przesypiało całą noc bez przerw na jedzenie? Jesteśmy teraz w fazie ząbkowania i pobudki w nocy są bardzo częste, a zazwyczaj córka nie je tylko bawi się piersią.

2017-01-24 23:04

Monika ta dziewczynka już nie je w nocy w ogóle wzbudza się chce się bawić, oczekuje przytulenia, żeby wzięli ja na ręce poczym zasypia dalej. Od jakiegoś czasu próbują już jej nie brać żeby zasnęła dalej no i idzie im coraz lepiej.

2017-01-24 15:06

No w sumie możesz mieć z tym rację Kasia. i jak sie teraz dziecko znajomych wybudza to co oni robia? dają mu jesc czy sie dziecko chce bawic ?

2017-01-23 23:24

Monika z tym wybudzaniem to już gdzieś pisałam, że ja bym nie budziła Małego tylko czekała aż się sam obudzi. Mam znajomych, którzy tak robili bo położna mówiła, że tak trzeba i jaki jest finał ich wybudzania? Dziecko ma 17 miesięcy już dawno nie je w nocy ale budzi się co 3 godziny bo jest nauczone stałych pór pobudek.

2017-01-23 13:57

Niedawno znalazłam fajny artykuł że nie każdy dwulatek potrzebuje snu w ciągu dnia. Kiedy kładzie się go na siłę to zaburza mu się rytm dnia. I tak myślę że może być to samo z mniejszym dzieckiem. Jeśli nie chce nam spać w dzien tak jak u mnie a noce przesypia całe i ja go muszę wybudzac na karmienia tzn. Że sen jaki ma przez noc i ranek jest dla niego wystarczający. Zakładając że śpi ok. 10-13godz w ciągłości i nie chce się sam obudzić to siła rzeczy muszę pilnować i sama podać mu jeść kiedy czuję taka potrzebę w sobie.

2017-01-21 22:02

Faktycznie, jak malutka spałą za długo to ja sama budziłam, bo mi piersi już spać nie dawały. Ale przyznam, że zdarzyło się to dosłownie kilka razy. Teraz w ogóle nie ma tego problemu, bo i córa duża, więc piersi nie nadążą wypełnić mi się tak, by bolały.

2017-01-18 10:04

Masz rację gudrun, to nie zawsze się udaje, ale w większości przypadków działało. Fajnie Ginger, że polegasz ba instynkcie, to chyba najlepsza droga. Czasami mamy "przekombinowują" z karmieniem...

2017-01-18 09:33

Michalina ja też o tym nie słyszałam ale nieświadomie to robiłam - chyba instynkt.

2017-01-18 09:27

Kasia.S., też słyszałam, że zadanie zarówno mamy jak i dziecka. I w szpitalu tak robiłam i teraz w domu jak dłuższa przerwa to czasem też mam potrzebę. Tylko czasem z chrum dzieckiem to się nie uda.