Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Zmiana przerw między karmieniami + płacz

Data utworzenia : 2016-12-04 16:56 | Ostatni komentarz 2016-12-07 19:38

Anna.Zachulska

1079 Odsłony
13 Komentarze

Witam. Mój Jaś 17-tego kończy 4 miesiące. Od 2-3 dni skróciła się przerwa między karmieniami z 3 h w ciągu dnia na 2 i w nocy przespał jednorazowo 4 h ( od 21-1) a teraz 3h (od 21-24). Ponadto zdarza mu się w ciągu dnia płakać podczas picia np. zaczyna pić i zaraz się pręży, wygina, puszcza pierś i wielki płacz . W nocy nie płacze. Przynajmniej raz dziennie gdy zaczyna się budzić po drzemce jest wielki płacz i zaraz muszę go brać na ręce bo tylko tak się uspokoi i do końca wybudzi. Nie sądze żeby to był zły sen bo jak przedtem się tak zdarzało wystarczyło powiedzieć "Ciii" pogłaskać i spał dalej i nie było to codziennie. Boję się że moje mleko stało się małowartościowe i przez to skrócił się przerwy. Jeżeli mam przejść na MM to jakie jest najlepsze ? Proszę o radę, Pozdrawiam

2016-12-04 17:57

Spójrz, tu mama maluszka w podobnym wieku ma też podobny problem: http://lovi.pl/pl/forum/2/7934 Poczytaj też artykuły i wątki: http://lovi.pl/pl/forum/2/7988 http://lovi.pl/pl/breast-feeding/863 Myślę, że to powinno Cię uspokoić. :)

2016-12-04 17:52

Nie ma potrzeby przechodzenia na mm, to naturalne, że mniej więcej w tym czasie występują podobne objawy, jakie opisujesz. Skok rozwojowy, kryzys laktacyjny, kolki, przebodźcowanie - to wszystko są na dobrą sprawę bardzo ze sobą związane terminy opisujące właśnie to, co się teraz u Was dzieje. Maluszek w tym wieku bardzo szybko się rozwija, emocjonalnie i fizycznie. Potrzebuje więcej pokarmu - bo szybko rośnie, oraz więcej bliskości - bo coraz więcej bodźców z otaczającego świata do niego dociera. Może być marudny, "wisieć" na piersi, budzić się z płaczem (zapewne odkładasz dziecko, które zasnęło przy Tobie? Ono zaczyna już zauważać, że sytuacja się zmieniła teraz już Ty nie jesteś blisko)... Ja też przez to przechodziłam. Mleko mamy zawsze pozostaje wartościowe, ma unikalny skład i zawiera mnóstwo witamin, minerałów, dobrych bakterii, być może nawet komórki macierzyste. Jest nie do przecenienia i żadne mm go nie zastąpi. Przystawiaj maleństwo, nawet jeśli się ono przy tym denerwuje. To pobudzi laktację, da sygnał Twojemu ciału, by piersi produkowały więcej pokarmu. A maluch także oswoi się z całą sytuacją i wszystko będzie dobrze. Nie poddawaj się :) Powodzenia!

2016-12-04 17:52

Aniu wstrzymaj się jeszcze z podawaniem mm , może to rzeczywiście skok rozwojowy , walczyłaś o pokarm to teraz nie poddawaj się i karm teraz tak jak maluszek się domaga . Jeżeli to skok to minie i wszystko się unormuje . Także uzbrój się w cierpliwość , przeczekaj i przystawiaj synka do piersi :)

2016-12-04 17:22

Jola_fusia oby to było to bo bardzo mi zależy na karmieniu piersią i bardzo o to walczyłam chociażby z bólem :) Opcja z mm słabo mi się podoba no ale jak będzie taka potrzeba to będę musiała się z tym pogodzić.

2016-12-04 17:15

Aniu z tego co piszesz twój synuś może przechodzić skoki rozwojowe, często też zbiegają się z kryzysem laktacyjnym, gdzie u dziecka zwiększa się zapotrzebowanie na mleko a ono potrzebuje czasu aby dostosować się do potrzeb maluszka. Ja zalecam ci cierpliwość i częste dostawianie synka. To z czasem mija i mleko odpowiada wymaganiom dziecka.