Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

jak poprawić laktację?

Data utworzenia : 2013-05-05 22:49 | Ostatni komentarz 2022-03-21 22:41

Monika-M

33941 Odsłony
94 Komentarze

ponieważ przez kilka dni rzadko karmiłam dziecko piersią prawie zanikł mi pokarm czy jest jakiś sposób na poprawę laktacji???piję herbatkę i nic ;( ----- Dziewczyny potrzebuje rady jak pobudzić laktację próbowałam chyba już wszystkiego herbatki i femaltiker, prolaktan piwo karmi i nic moje piersi nie chcą wycisnąć więcej niż 30 -40 ml co trzy godz a odciagam laktatorem metodą 7-5-3 czy jest jeszcze coś co mogło by pomóc???

2013-05-06 16:33

Ja po porodzie nie miałam w ogóle mleka. 7 dni po wypiłam wieczorem sobie kawę zbożową - Inkę z mlekiem i rano dostałam pokarm, więc wydaje mi się, że mleko pobudziło laktację.

2013-05-06 16:21

Najważniejsze to się nie denerwuj, często przystawiaj maleństwo do piersi a jak nie chce to ściągaj laktatorem, dużo pij (wody, herbatek na laktacje- wiele dobrego słyszałam o herbatkach na laktacje Bocianek ale słyszałam że potrafią też wywoływać wzdęcia u mamy i maleństwa, piwo karmi). I nie poddawaj się na pewno uda Ci się odzyskać taką laktację jaką chcesz. A powiedz jeszcze ile Twoje maleństwo ma?

2013-05-06 15:36

Ważne abyś dużo piła. Byle co, może być nawet woda. Grunt to dużo płynów, bo tak na prawdę nie ma znaczenia co pijesz tylko ile. Częste nocne karmienia będą bardzo pomocne bo właśnie w nocy wytwarza się najwięcej prolaktyny, która odgrywa ważną rolę podczas karmienia piersią. No i dołączam się do pań powyżej. Maluszka musisz przystawiać jak najczęściej, a na pewno popłynie rzeka mleka.

2013-05-06 15:20

Ważne jest też żeby karmić piersią w nocy, o tej porze zwiększa się produkcja mleka. No i tak jak pisze Zuzia często przystawiać malca do piersi, będzie to sygnał dla Twojego organizmu, że musi zwiększyć produkcję mleka.

2013-05-06 12:16

Cześć, Monika najlepszy sposób to częste przystawianie dziecka do piersi. A między karmieniami ściąganie pokarmu laktatorem (najlepiej elektrycznym) w systemie 7-5-3. Jeśli dziecko nie ma problemów z ssaniem a Ty chcesz karmić naturalnie to warto trochę powalczyć. Pij dużo wody, ewentualnie gotowe herbatki na laktację, mało stresu i powinno się udać. Powodzenia!

2013-05-05 22:52

ciemne piwo karmi też nie pomogło ;(