Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Karmienie piersią a wyjazd.

Data utworzenia : 2013-05-04 23:16 | Ostatni komentarz 2013-12-19 21:47

karla.red

9700 Odsłony
11 Komentarze

Witam. Karmie piersią synka od 4 miesięcy. Synek karmi się co 2 godziny w dzień oraz w nocy. Zostaliśmy zaproszeni na wesele, które odbywa się z dala od naszego miejsca zamieszkania. Bardzo chcielibyśmy się na nie wybrać. Jest to wyjazd na około 24h. Synek zostałby pod opieką dziadków w tym czasie. Zastanawiam się co zrobić. Czy jeżeli pojedziemy na to wesele to powinnam odciągać pokarm? Jak często? W porach karmienia synka czy rzadziej? Czy laktacja nie zmniejszy się podczas tej przerwy lub nie ustanie? Trochę boje się że dostanę zapalenia piersi jeżeli nie opróżnię ich odpowiednio. Nigdy nie miałam przerwy dłuższej niż 5 godzin i wtedy piersi były bardzo przepełnione. Może macie jakieś sprawdzone metody na takie okazje?

2013-05-05 07:00

Ja tylko dodam, byś przeprowadziła próbę, czy Twoje dziecko wogóle będzie chciało jeść mleko mrożone oraz jeśli wcześniej nie piło z butelki, czy będzie chciał pić ze smoczka. U mnie córka nie tknie zamrożonego mleka :(

2013-05-05 00:12

Podzielam zdanie OliKuk odciągnij wcześniej pokarm, zamroź, aby synek dostawał Twoje mleko. Możesz to robić sukcesywnie między karmieniami. Pamiętaj, aby pokarm przechowywany był w czystych, wyparzonych pojemnikach, podpisanych datą i godziną. Zawsze zużywamy najpierw ten, który był najwcześniej odciągnięty. Pokarm możemy przechowywać w temperaturze pokojowej 10 godzin (jeżeli jest gorąco to lepiej trzymać pokarm w lodówce), w lodówce (+3, +5 stopni) 48 godzin, a w zamrażarce (-18 stopni) do 6 miesięcy. Przed podaniem dziecku należy pokarm podgrzać poprzez zanurzenie pojemnika w naczyniu z ciepłą wodą. Pokarm wyjęty z zamrażarki powinien być najpierw rozmrożony przez noc w lodówce. Laktator na weselu będzie niezbędny. Odciągaj pokarm regularnie, spróbuj co 3 godziny. Jeśli będziesz czuła, że piersi są przepełnione to rób to częściej, ale nie za często, by nie pobudzać piersi do nadmiernej produkcji mleka. Jedna doba nie powinna rozregulować Waszego rytmu. Jeżeli synek pierwszy raz zostanie cały dzień z dziadkami polecam zostawić swoją koszulkę, by czuło Twój zapach, daje to poczucie bezpieczeństwa.

2013-05-04 23:34

Cześć :) Fajnie jeśli dla synka będziesz miała przygotowany odciągnięty pokarm, on musi jeść regularnie. Dobrze by było, gdybyś zabrała ze sobą na wesele laktator i gdy będziesz czuła przepełnienie, znajdź jakiś cichy kącik i odciągnij pokarm. Jeśli będzie możliwość, rób to w miarę regularnie, np. co 3 godziny. Nie wiem jak będzie wyglądało "Wasze" wesele, ale jeśli będzie się odbywać np. w restauracji hotelowej, możesz skorzystać z pokoju, nawet jeśli żaden nie będzie opłacony dla gości weselnych. Obsługa hotelu na bank będzie pomocna. Nie miałam takiej sytuacji by zostawić dziecko z dziadkami na cały dzień, ale z racji studiów miewałam parogodzinne przerwy w karmieniu. Nic się nie działo, pokarm czekał na emergency w zamrażalniku, problemów z karmieniem nie mam do dziś :) Moim zdaniem możesz być spokojna o karmienie piersią, jeden dzień o zaburzonym rytmie nic nie zmieni :) Pozdrawiam i trzymam kciuki za udaną zabawę :)