Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Karmienie piersią a wyjazd.

Data utworzenia : 2013-05-04 23:16 | Ostatni komentarz 2013-12-19 21:47

karla.red

9701 Odsłony
11 Komentarze

Witam. Karmie piersią synka od 4 miesięcy. Synek karmi się co 2 godziny w dzień oraz w nocy. Zostaliśmy zaproszeni na wesele, które odbywa się z dala od naszego miejsca zamieszkania. Bardzo chcielibyśmy się na nie wybrać. Jest to wyjazd na około 24h. Synek zostałby pod opieką dziadków w tym czasie. Zastanawiam się co zrobić. Czy jeżeli pojedziemy na to wesele to powinnam odciągać pokarm? Jak często? W porach karmienia synka czy rzadziej? Czy laktacja nie zmniejszy się podczas tej przerwy lub nie ustanie? Trochę boje się że dostanę zapalenia piersi jeżeli nie opróżnię ich odpowiednio. Nigdy nie miałam przerwy dłuższej niż 5 godzin i wtedy piersi były bardzo przepełnione. Może macie jakieś sprawdzone metody na takie okazje?

2013-12-19 21:47

No w tym czasie na pewno laktacja nie zaniknie ani się nie zmniejszy o to nie musisz się bać . Ale myślę że tak co 4 godziny powinnaś odciągać wtedy na pewno nie będzie zapalenia piersi ani zatkanych kanalików.

2013-05-07 15:48

Jak otrzymaliśmy zaproszenie to od razu pomyślałam o tym że będzie to świetny rodzinny wyjazd. Ale okazało się iż dzieci nie są zaproszone :/ Trochę to przykre, ale z drugiej strony rozumiem młodych. Po pierwsze względy ekonomiczne, bo za dziecko też trzeba zapłacić (chociaż nasz maluch raczej by się nie liczył) oraz chcieliby się wybawić bez udziału dzieci. Jeszcze swoich nie mają dlatego nie wiedzą co to oznacza :)

2013-05-07 14:22

Podobno tetra się też dobrze sprawdza, można wyciąć kółka i włożyć do stanika. A profilaktycznie zapasową koszulkę i tak możesz zabrać. A nie zastanawiałaś się czy synka nie wziąć ze sobą?

2013-05-06 22:42

Zuzia_fruzia ooo właśnie prawie bym zapomniała! Dzięki :) Wkładki używam cały czas bardzo intensywnie, ale na okazję dłuższego snu to chyba włożę sobie kilka :) Słyszałam o kobietach które używają pampersów jako wkładek! Mam nadzieję że wkładki Lovi przetrzymają taką "powódź" :P

2013-05-06 12:10

Karla.red pamiętaj tylko o dobrych wkładkach laktacyjnych:) Polecam Lovi, są cienkie i chłonne, a przydadzą się zwłaszcza w nocy, jeśli zamierzasz dłużej pospać. Pozdrawiam i udanej zabawy:)

2013-05-05 23:08

Hej dziewczyny :) Dzięki bardzo za wszystkie rady! Ze ściąganiem pokarmu nie mam problemu chociaż teraz rzadko to robię ponieważ nie mam takiej potrzeby. Synek chętnie je z butelki, bo już to przerabialiśmy. Ma bardzo podobny smoczek co smoczek uspokajający i to dużo pomaga w zaakceptowaniu butelki. Poza tym od czasu do czasu dostaje butle z mm na wieczór ponieważ nie najada się piersią (chociaż i tak budzi się za 2 godziny na karmienie). Nie wiem jak to będzie gdy przez tak długi czas dostanie butle, może odmówi.... ale chyba raczej nic mu się nie stanie gdy mniej zje podczas jednego karmienia. Z dziadkami jest na co dzień i uwielbiają się nawzajem więc chyba też nie będzie tak źle, ale świetnym pomysłem jest zostawienie czegoś co pachnie jak ja! Na pewno będzie mu łatwiej zasnąć, gdyż zasypia tylko ze mną. Myślę, że ze ściąganiem pokarmu co 3h to bardzo dobry pomysł. Trochę się boję że jednak będę miała zastój lub zapalenie piersi, bo będzie to pierwszy raz gdy nadarzy się okazja do przespania kilku godzin więcej w jednym ciągu!

2013-05-05 18:28

Zgadzam się że powinnaś sprawdzić czy synek w ogóle zje pokarm z butelki. Mój synuś na szczęście zjada. Pomimo tego, że muszę go dokarmiać sztucznym, bo pierś mu nie starcza. Bardzo chętnie ssie pierś. Jednak wiem, że część dzieci się odzwyczaja od piersi, jeśli za często dostają butelkę. Wracając do Twojego pytania nie martw się tylko przygotuj siebie i dzieciaczka na ten dzień. Przede wszystkim nie stresuj się zbytnio bo zabawa na weselu się nie uda. Myślę, że z dziadkami synuś też będzie wesoło spędzał czas.

2013-05-05 10:45

Uważam odpowiedzi Pań powyżej za wyczerpujące, od siebie dodam jedynie radę byś zbyt często nie zastępowała piersi butelką (sporadycznie, w takich przypadkach jak ten jak najbardziej) gdyż dzieci szybko przyzwyczajają się do dobrego, a że z butelki łatwiej jest się napić to przy częstym zastępowaniu dziecko może zrezygnować z piersi (chodź nie musi).