Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Czosnek

Data utworzenia : 2013-05-03 14:37 | Ostatni komentarz 2024-02-09 23:01

konto usunięte

10176 Odsłony
140 Komentarze

Czy ktoś z was może wie jak długo po zjedzeniu czosnek będzie wyczuwalny w mleku? Słyszałam, że nie wszystkim niemowlętom przeszkadza ten smak, a nie ukrywam, że bardzo brakuje mi go w diecie :) Chciałabym sprawdzić, może okaże się, że moja malutka toleruje ten smak, tylko chciałabym wiedzieć na jak długo powinnam ew. zgromadzić zapasy mleka :)

2013-05-04 20:37

Nie mam pewności jak z czosnkiem, bo oboje moich dzieci jego smak w mleku akceptowało, ale powiem o szczypiorku- pewnie jest to mniej więcej zbliżone. U mnie jego smak musiał utrzymywać się przez ok 5-7 godzin, bo w obu przypadkach, przez ten czas od zjedzenia, dzieciaki robiły awantury i nie chciały nawet poczuć piersi ;)

2013-05-04 09:01

Ja jadlam dużo czosnku, uwielbiam doprawiac potrawy czosnkiem, zresztą czosnek bardzo zdrowy jest, a jak zaczelam malemu gotować zupki to zamiast dziwnych przypraw byl tymianek, czosnek, koperek, takie przyprawy, które powodowaly, ze mamy chętniej jadl zupkę, mimo, ze solona nie byla a dzięki temu zdrowsza, ja ekspertem nie jestem, ale z tego co wiem to czosnek nie jest uczuleniowy i bym proponowala najpierw troszeczke sprobowac.a pozniej juz jesc bez problemu :) w koncu to naturalny antybiotyk :)

2013-05-03 22:16

Witam, Nie da się precyzyjnie określić ile czasu pokarm będzie miał czosnkowy aromat, zapewne kilka godzin. Wielu dzieciom w ogóle ten smak nie przeszkadza. Jeżeli lubi Pani czosnek i jadała go w trakcie ciąży, to najprawdopodobniej dziecku nie będzie przeszkadzał, bowiem niektóre substancje smakowe przechodzą do płynu owodniowego i już w okresie płodowym dziecko może poznać część smaków. Na próbę warto zjeść niewielką ilość, najlepiej przed przewidywaną dłuższą przerwą w karmieniu, np. wieczorem.

2013-05-03 19:38

Nie wiem jak długo, ale sama też często jem i małemu nie szkodzi. Jeśli dziecko ma więcej niż 3 miesiące to wypróbuj ale trochę i sprawdzisz jego reakcję. Jesz przecież też inne produkty które się zmieszają z czosnkiem że nie będzie on w zasadzie prawie w ogóle odczuwalny. Ja np ściągam mleczko i daje z butli bo tylko tak chce więc jak podgrzewam to zawsze próbuje i nigdy nie czułam smaku czosnku.