Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

rozszczep podniebienia a karmienie piersia

Data utworzenia : 2016-10-20 17:44 | Ostatni komentarz 2016-10-26 22:59

patrivka

1599 Odsłony
5 Komentarze

Czy przy rozszczepie podniebienia miękkiego mozliwe jest karmienie wylącznie piersią? Moja córka ma rozszczep podniebienia miękkiego. Wada ta została rozpoznana w 3dobie życia dzięki położnej laktacyjnej w szpitalu. Po porodzie próby przystawiania do piersi nie powodziały się - mam płaskie brodawki,dziecko nie łapało. Dodam tylko że nie zrażałam się, ponieważ starsze dziecko karmiłam piersią 2 lata, a początki też były trudne. Zmuszona byłam dokarmić dziecko mm, zanim mąż przywiózł laktator. Próbowałam z nakładkami silikonowymi, ale też nam nie szło. Położna powiedziala, że przy tej wadzie dziecko nie wytwarza podciśnienia i nie jest w stanie jesć z persi by się najeść - bedziezasypiało. Przy nakładkach mala troche zsie, a potem przysypia. Ponadto naczerpie mleka a potem go nie połyka z kapturka. . Natomiast lekarze pytają dlaczego ja nie karie piersią. Obecnie sciagam pokarm laktatorem , a potem karmiez butelki. Dziecko przybiera na wadze ok 20 dag na tydzień. Czy będzie szansa by przestawic dziecko tylko na piers? Czy słyszała Pani o takim przypadku? Sesje z laktatorem , a potem dlugie karmienie dziecka zajmuja mi prawie cały czas.

2016-10-26 22:59

Dziękuję Pani Ekspert, po wizycie przedstawię zalecenia.

2016-10-26 21:37

Witam, W takich przypadkach trzeba każdą sytuację rozważać indywidualnie. To trochę zależy od wielkości rozszczepu, od miejsca, w którym tkanki się nie łączą. Jest możliwe przynajmniej częściowo karmienie przy rozszczepie wargi, bo można ubytek wypełnić piersią. Natomiast w przypadku rozszczepu części miękkiej mieszczącej się daleko w jamie ustnej może być z tym problem, bo nie bardzo jest jak to uszczelnić. Myślę, że trzeba poczekać do tej wizyty u specjalisty, to wtedy będzie Pani miała jaśniejszą ocenę sytuacji

2016-10-21 18:59

Dziękuję za informacje. Jestem zmieszana, bo lekarze sugerują ze karminie piersią przy rozszczepie jest możliwe (ale nie wiem na ile rzeczywiście mają wiedzę w tym zakresie) natomiast laktacyjne przeciwnie. W tych artykułach są też sprzeczne info - raz, że w niektórych przypadkach można - nikt jednak nie precyzuje, a w innych artykułach rozszczep wskazany jest jako przeciwwskazanie. Do specjalisty z zakresu rozszczepów idę 3 listopada,może wtedy uzyskam rzetelną informację.

2016-10-21 01:28

Znam dziecko z rozszczepem podniebienia.Było ono karmione piersią tylko w szpitalu. Potem musiało być karmione butelką.Pamiętam,że trzeba było kupić specjalny smoczek do karmienia butelką.

2016-10-20 22:47

Patrivka polecam Ci podany wątek: http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/669/1 a w kolejnym wątku znajdziesz również ciekawą wypowiedź innego specjalisty Lovi na temat karmienia dziecka z rozszczepem podniebienia. http://lovi.pl/pl/forum/2/2655/1