Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

3miesiace i 3 tygodnie

Data utworzenia : 2016-10-05 14:23 | Ostatni komentarz 2016-10-09 21:20

konto usunięte

1705 Odsłony
8 Komentarze

Moj synek, karmiony tylko piersia (obecna waga 7,03kg. Od kilku dni po jedzeniu mimo odbicia caly czas wklada paluszki do buzi i wtedy ulewa. Moje pytanie brzmi: czy te paluszki to z glodu czy moze jednak cos mu przeszkadza i dlatego je wklada czy tez taki wiek i stad te paluszki (prowokuja odruch wymiotny?). Bardzo dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi :)

2016-10-09 21:20

To całkowicie normalne w rozwoju maluszka :) Na pewno nie świadczy o głodzie, tym bardziej że piszesz iż ulewa ;) Maluszek bada swoje ciało, pogłębia umiejętności. Mój synek również koło 3miesiąca zaczął coraz częściej wkładać paluszki i zabawki do buźki. To najlepszy sposób poznawania otaczającego go świata :) Bada faktuę, miękkość, po prostu poznaje siebie i otoczenie :) Ten odruch wymiotny zapewne może być przez zbyt głębokie wkładanie paluszków, jednak to też jest dla malca nauka przydatna później przy jedzeniu pokarmów stałych. Wie jak daleko może włożyć jedzenie w formie stałej, by była możliwość zmiękczenia go dziąsłami, bądź pogryzienia ząbkami bez prowokowania właśnie odruchu wymiotnego przy zbyt głębokim wkładaniu ich do buźki :)

2016-10-08 22:56

Mój synek też tak robił. Wkładał sobie rączki do buzi bo po prostu zaczął poznawać swoje ciało. Pewnie zauważyłaś że coraz więcej zabawek ląduje w buzi Maluszka. To naturalny etap rozwoju. Potrafi teraz trafić rączka do buzi i często to robi. Teraz po czasie synek wie jak głęboko może wsadzić paluszki żeby nie powodowało to odruchu wymiotnego. Twój Maluszek nauczy się tego i nie będzie już miał z tym problemów. A Ty się nie martw. To normalne.

2016-10-08 22:36

Nie ma powodów do zamartwiania się-to jest kolejny skok rozwojowy dziecka, takie wkładanie rączki do buźki uspokaja dziecko.

2016-10-05 21:04

Twój maluszek zaczął nowy etap w swoim rozwoju. z dnia na dzień coraz lepiej idzie mu koordynacja ręka - oko i ręka - buzia i dlatego zainteresował się swoimi rączkami. To jest początek jego nauki więc zdarzyć się mu może pomyłka i wlozy te rączki za daleko, przez co prowokuje wymioty. To naturalne, nawet jeśli dziecko trochę zwymiotuje nic się nie stanie. Jestem pewna że z dnia na dzień będzie mu szło coraz lepiej i piastki nie będą lądowały tak głęboko. Jeśli chodzi o ząbki to różnie bywa. Moja córka miała 4 miesiące gdy wyszedł jej pierwszy ząbek ale slinienie się oraz wkladanie piąstek nie zawsze to oznacza. Dla pewności obserwuj

2016-10-05 17:29

Igor też zaczał wkładać sobie rączki do buźki właśnie w 3 miesiacu . Dzieci w ten sposób poznają świat . Teraz syn wkłada wszystko do buźki, ciekawski jest. Synek zaczą zabkować jak miał 5 miesięcy i cały czas miał rączki w buźki , zdziwił się jak mu ząbek wyszedł. A wymioty, może za głęboko sobie wkłada do buzi paluszki.

2016-10-05 15:21

Tak. Widzialam. Watek bedzie do zamkniecia. Inaczej sformulowany i dlatego mi tego nie znalazlo...

2016-10-05 15:12

Moja córeczka też wkłada wszystko do buzi już ze 3 miesiące.Dziecko ma taki odruch i jest to normalne.Poznaje w ten sposób siebie i otaczający świat. Dzieci tak mają,że lubią wkładać rączki do buzi i je ssać,bo mają naturalny odruch ssania. Na pewno synek nie jest głodny-nie denerwuj się. W tym wątku odpowiedzi na podobny problem: http://lovi.pl/pl/forum/6/6885/1

2016-10-05 14:27

dzieciątko poznaj siebie i swoje ciało moim zdaniem po prostu jest zainteresowany swoimi paluszkami ich smakiem i zapachem u mojej małej tez tak to wyglądało z czasem nauczyła się jak głęboko wkładać paluszki głowa do góry :)