Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Karmienie piersią a zmiany w budowie piersi

Data utworzenia : 2016-10-03 18:40 | Ostatni komentarz 2016-10-04 10:24

Cienka0

1015 Odsłony
6 Komentarze

Witam Was drogie Mamy :) Dwa lata temu miałam robione usg piersi i okazało się, że przy obfitym biuście można poszczycić się budową gruczołowatą piersi. Co za tym idzie, taka budowa predysponuje do tworzenia się torbieli bądź gruczolaków. Na jednej z piersi wykryto i u mnie takie ustrojstwo ale lekarka powiedziała, że póki nie karmie nie mam się czego obawiać. Teraz ponowiłam badanie, przy którym wykryto na jednej piersi zmiane typu torbielowego a na drugiej nadal jest gruczolak jakiś - choć pomniejszony. Lekarz twierdzi, że nie ma powodów do obaw. Czy jednak aby na pewno nie będzie problemów przy karmieniu?? MOże któraś z Was miała podobny problem??

2016-10-04 10:24

A! a czy u której z Was pojawiły sie ciemne przebarwienia na piersiach?? takie które mogłyby wyglądać jakby sie powiększała otoczka wokół sutka? dokładnie to tak jakby się "placek" brązowego przebarwienia zrobił tuż pod otoczką sutka... Jeśli której z was się to przydarzyło to czy znikły te przebarwienia po karmieniu??

2016-10-04 10:18

Rany - mam nadzieję że jednak uda się karmić :( w ostatnim czasie miałam okazje obserwować dwójke chrześniaków. jeden był na cycku cały czas a drugi od pewnego czasu na mleku "puszkowanym" i widać różnice w zdrowiu tej dwójki.... no ale jak sama piszesz Iwonko nie ma pewności jak będzie u kogo.... jutro mam spotkanie z położna to może jeszcze jej dopytam jakie ma doświadczenia i obserwacje w tym względzie... Dzięki dziewczyny

2016-10-04 08:51

Cienka0 u jednej kobietki z mojej rodziny również wykryto ten problem i kiedy urodziła dzieciątko mleczka miała bardzo dużo ale kanaliki były pozatykane jednak ona nie chciała ich przetykać i nic z tym robić więc w szpitalu od razu podali jej leki na wstrzymanie laktacji. Nie masz pewności czy u Ciebie będzie ten sam problem bo tego nie jesteś w stanie przewidzieć więc dla pewności możesz zasięgnąć porady innego lekarza ale za pewne powie to samo co ten pierwszy.

2016-10-03 18:55

Tzn że nie powinny się tworzyć jakieś zatory w kanalikach mlekowych? Pytam bo pierwszy lekarz przebąkiwał że przed karmieniem jeśli się to nie wchłonie może być potrzebne przetykanie kanalików, a drugi twierdzi że nie powinno to wywołać zatorów. Same wiecie zapewne że co lekarz to inne wyznaje zasady :)

2016-10-03 18:50

Zawsze możesz skonsultować się z CDL lub IBCLC (np. tu:)), jeśli nie ufasz lekarce. Wg mojej wiedzy ani jedno ani drugie nie przeszkadza w karmieniu.

2016-10-03 18:45

Myśle, ze powinnaś zaufać swojemu lekarzowi. Jeżeli mówi, ze nie powinnaś niczego sie obawiać to zapewne tak jest. A moze spróbuj dla pewności pójść na jedna wizytę do innego specjalisty? Dla swojego spokoju i lepszego samopoczucia