Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

Gryzienie brodawki i niechęć do picia w dzień.

Data utworzenia : 2013-04-26 21:17 | Ostatni komentarz 2015-11-07 13:45

Patrycja.Zastaw

6768 Odsłony
23 Komentarze

Witam, córka ma 9 i pół m-ca, od ok 2-3 tygodni nie chce pić z piersi w ciągu dnia, chyba, że śpi, więc na "śpiocha" chętnie. Poza tym kiedy już uda się ją przekonać do ssania, to zamiast pić gryzie, podgryza, czasem bardzo mocno. Czy to może oznaczać, że sama "odstawia się" od piersi? Dodam, że w ciągu dnia je odciągnięte w pracy mleko z kaszką, deserki owocowe, obiadek. Wieczorem 19-20, jeśli zaśnie szybko, to je długo, potem znów na śpiocha ok 22-23, w nocy czasem 1 raz, bywa, że dwa i nad ranem pije. Zastanawiam się, czy taka ilość mleka w jej wieku wystarczy? I czy jest sposób, żeby to gryzienie wyeliminować, bo czasem, by nakarmić wieczorem musimy ją najpierw uśpić. Pozdrawiam.

2014-01-21 03:16

U nas też jedzenie na tak zwanego spiocha jest bardziej preferowane przez mojego synka który ma 6 miesięcy i też żadnego ząbka. Mieliśmy już jakiś czas temu okres gryzienia i na razie to mu przeszło . Zdecydowanie na śpiąco najada się szybciej i ssie dłużej niż w dzień może dlatego że nic go nie rozprasza.

2013-04-30 13:56

Dziękuję za rady, zapomniałam dodać, że córka ma od 1,5 tygodnia katar, a gryzienie do bólu pojawiło się chwilę przed katarem i w tym samym czasie zauważyliśmy, że góre dwójki pojawiają się, więc możliwe, że wszystko na to zachowanie się złożyło. Smarujemy maścią dziąsełka, ale nie bardzo pomaga, chyba musimy przeczekać, mam nadzieję, że minie, bo wcześniej mając 5-6 ząbków, w tym górne jedynki nie gryzła, potrafiła przytrzymać mocniej ząbkami, ale na moje stanowcze nie wolno-rezygnowała i piła dalej.

2013-04-29 09:30

Moim zdaniem powodem są ząbki. U nas wygląda podobnie, tylko, że moje dziecko ma dopiero 2,5 miesiąca. Ale nie dziwi mnie to, ponieważ starsza córka miała 3 miesiące i już 1 zęba. Poza tym ząbkowanie to proces, który trwa ze zmiennym nasileniem. Nam pomaga posmarowanie dziąsła, odczekanie i wtedy karmimy się. W nocy karmimy się na leżąco w łóżku na śpiąco, ale po kilka pociągnięć i odpoczynek. Gryzak u nas jeszcze nie działa, bo Ula nie potrafi go trzymać. Ale piąstka pomaga no i smoczek.

2013-04-28 22:08

Witam, Przyczyny takiego zachowania mogą być różne, nie zawsze daje się je precyzyjnie ustalić, zwłaszcza, że czasem może być kilka na raz. Na samoistne odstawianie się jeszcze trochę za wcześnie, to raczej po 1 rż. Szczególnie, że "na śpiocha" nadal chętnie je. Jeżeli dziecko ząbkuje, to może to być sposób na przynoszenie sobie ulgi. Można spróbować przed karmieniem posmarować dziąsła preparatem przeciwbólowym, dać schłodzony gryzak albo smoczek (jeśli używa) i potem dopiero przystawiać. Może być tak, że jest dużo czynników rozpraszających i dziecko nie może się skupić na jedzeniu - wtedy warto zadbać o spokojne i stałe miejsce i warunki do karmienia. Dziecko może też mieć takie okresy, że odmawia piersi, właściwie nie wiadomo dlaczego, a po kilku dniach mija. Niemowlę w tym wieku potrzebuje 6-8 karmień (mlekiem) oprócz posiłków uzupełniających. Jeżeli Pani dziecko je kilka razy w nocy (doliczyłam się około 4-5), a oprócz tego jeszcze kaszka na odciągniętym mleku, to powinno wystarczyć. Jeśli chodzi o wyeliminowanie gryzienia, to najlepiej skutkuje zabranie piersi w momencie, gdy gryzie, po czym ponowne podanie. To też jest forma poznawania świata i kojarzenia faktów.

2013-04-28 14:32

to moze te dwa bola i dlatego. nie wiem. musisz poczekac na odp kogos obeznanego bo ja sie nie znam na tym i moge tylko domysły snuc. ale raczej samo dziecko sie od piersi nie chce odstawic. wg mnie.

2013-04-28 14:10

Ma 6 ząbków, 2 kolejne idą, gryzie mocno, czasem do krwi.

2013-04-28 13:15

nie jstem ekspertem, ale moze ząbkuje ? na to mi to wyglada, ale nie znam sie bo mam dopiero 3m--ce dziecko :D tak tylko wnioskuje po opisie sytuacji :) chyba ze juz ma zeby bo to roznie u kazdego dziecka.