Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

Gryzienie brodawki i niechęć do picia w dzień.

Data utworzenia : 2013-04-26 21:17 | Ostatni komentarz 2015-11-07 13:45

Patrycja.Zastaw

6767 Odsłony
23 Komentarze

Witam, córka ma 9 i pół m-ca, od ok 2-3 tygodni nie chce pić z piersi w ciągu dnia, chyba, że śpi, więc na "śpiocha" chętnie. Poza tym kiedy już uda się ją przekonać do ssania, to zamiast pić gryzie, podgryza, czasem bardzo mocno. Czy to może oznaczać, że sama "odstawia się" od piersi? Dodam, że w ciągu dnia je odciągnięte w pracy mleko z kaszką, deserki owocowe, obiadek. Wieczorem 19-20, jeśli zaśnie szybko, to je długo, potem znów na śpiocha ok 22-23, w nocy czasem 1 raz, bywa, że dwa i nad ranem pije. Zastanawiam się, czy taka ilość mleka w jej wieku wystarczy? I czy jest sposób, żeby to gryzienie wyeliminować, bo czasem, by nakarmić wieczorem musimy ją najpierw uśpić. Pozdrawiam.

2015-11-07 13:45

Taki zachowania mogą świadczyć o tym, że dziecko nie ma ochoty jeść mleczka już, ale oczywiście tak nie musi być. Może to również być ząbkowanie. Jak swędzą dziąsełka to dziecko jest w stanie gryźć wszystko, co mu tylko przyjdzie do główki

2015-11-03 15:54

Nie ktore dzieci odrzucaja tak piers przez zabki albo smak nie pasuje bo zbliza sie miesiaczka albo jest mniej pokarmu i sie denerwuje- ja tak mialam. Powodow moze byc wiele. A dlugo jest na butli ?

2015-11-03 08:37

Ja to widzę po swojej że ciągnie zębami w ramach zabawy jak po ssie i stroi szopki, to kończymy wtedy ten moment karmienia. A jak idą zeby ti też by gryzla co popadnie tracąc wtedy chęć ssania a skupia się na czymś innym. Strzelanie nie takie straszne zwyczaj to podczs większego hałasu się dzieje więc podczs karmienia zalecala bym ciche miejsce nie budzące bodźców w dzecku ale nie zawsze się tak da :(

2015-11-03 08:11

Nie przyszło mi do głowy że dziecko może nawet odgrysc brodawke! Wiele razy byłam gryzonia , płakałam bo to taki ból, ciężko by mi było przeczekać żeby dziecko samo się oduczylo.

2015-11-03 06:43

Ja niestety byłam wiele razy podgryzana przez starszego synka wiec wiem co to znaczy, bół jest na prawdę okropny, robiłam wtedy smutną i poważną minę, mówiłam synkowi, że mnie to bardzo boli i w miarę szybko przestał. Trzeba uważać na takie ugryzienia bo dziecko jest wstanie odgryźć nam brodawkę a ro już jest bardzo powazna sprawa, jak już widzimy krew to lepiej troszkę poczekać i karmić z drugiej. Mój starszy synek w ogóle bardzo dużo gryzł ogólnie nie tylko pierś,ale pierś przestał po jakimś czasie. Spróbuje przed karmieniem posmarować brodawki zimnym żelem na dziąsła, bo mogą ją swędzieć dziąsła; wcześniej żel włóż do lodówki. Może jej przeszkadza np hałas - mój synek młodszy tak ma,że jak jest za głośno tonie chce jeść, rozprasza się, a jak się zamknięmy sami w pokoju to ładnie ciągnie.

2015-11-03 01:35

No ale osłonki to chyba dobre na początek, a tu mówimy juz o dzieciach karmionych od kilku miesięcy ;-). Z reszta dziecko nauczone pić z gołej piersi raczej osłonkom powie zdecydowane nie. Mnie nieprzyjemność grzyzienia ominęła, choć córka od trzeciego miesiąca posiadała dolną jedynkę. język szczęśliwie chronił mnie od urazów. Nie wiem czy nie użyłaby zębów gdyby miała górne jedynki, no ale póki się karmiłyśmy więcej ich nie było. A to strzelanie można było znieść.

2015-11-02 18:43

Też kupiłam ale nie wszystkie dzieci umieją z nich ssać pozostaje zagrać zeby i przetrwać smarujac np Maltanem mi dał dużo. Oj może nie będzie tak źle.

2015-11-02 18:30

Na początku karmienia ja zamierzam zaopatrzyć się w kapturki na brodawki bo coś czuję że będą bolały.