Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Karmienie piersią a waga dziecka

Data utworzenia : 2016-08-23 14:10 | Ostatni komentarz 2016-09-01 22:38

Sylwia .Cichon

1176 Odsłony
7 Komentarze

Kochane mamusie mam pytanie. Karmie dziecko juz 8 miesięcy piersią i tak jakoś od 2 miesięcy już tego mleka mam coraz mniej i mniej. Wprowadziłam stałe posiłki około 5 miesiąca ( obiadek, deserek, podwieczorek) ale piersią karmie zawsze rano, przed spaniem i w nocy. Dziś byłam na kontrolnym ważeniu synka i waży tylko 8.450 a ja myślałam że już jakieś 10 kg. Boje się że nie najada się już moim mlekiem, jest niedozywiony itp. Ostatnio był wazony 4 miesiące temu i ważył 7.300. Czyli mało przytył od ostatniego razu. Niewiem co mam robić. Niechce jeszcze przechodzić na mm bo mleko matki jest najlepsze a do tego zdrowe i lekkostrawne, ale chyba będę musiała bo mam coraz mniej pokarmu. Co mam robić? Jak myślicie?

2016-09-01 22:38

Jeśli maluszek jest spokojny i nie płacze, tzn że jest najedzony. Nie panikuj i nie podawaj mm! Popatrz rozszerzyliście dietę, żadne warzywo/owoc /kaszka nie da tyle dobrego dziecku co Twoje mleko! Żadne z tych posiłków nie jest również tak tłuste i odżywcze, więc m.in. przez to dziecko może przybierać ciut mniej. Twój pokarm ma dużo tłuszczów i składników odżywczych tyle, że ciężko wszystkie wymienić. Im mniej karmień, tym mniej mleka w piersiach, bo na tej zasadzie działa wytwarzanie mleka ;) Gdy karmiliście się tylko piersią, ogranizm wiedział że musi wytwarzać non stop, zeby było dla dziecka. Teraz macie dłuższe przerwy, dlatego ilość wytwarzanego mleka spada, gdyby nadal było go tak dużo zapewno walczyłabyś z nawałami i zastojami a tak wszystko idealnie dostosowuje się do aktualnych potrzeb dziecka. Tak jak napisała k.Sepilo dziecko nie będzie przybierało tak szybko jak wcześniej, niektóre dzieci ( w tym moje) ogólnie przybierają niedużo, zbyt mało niż statystyki i to też jest norma :) Po prostu taka ich uroda :)

2016-09-01 22:30

Sylwia nie masz powodu do zmartwień.Jeżeli dziecko przybiera na wadze to nie masz co się martwić.A jeżeli dziecko jest spokojne to widocznie się najada.Każde dziecko jest inne-jedne więcej inne mniej ważą. Moja pierwsza córka w 9 miesiącu ważyła 8600g i karmiłam ją tylko piersią.Należała do dzieci drobnych i nie grubiutkich.A mm podałam jej pierwszy raz dopiero jak miała roczek.Podobnie jak Ty stwierdziłam ,że się nie najada,ale karmić piersią jej nie przestawałam.Mimo wszystko udało mi się dwa lata karmić piersią. Natomiast moja druga córka nie przybierała na wadze i po dwóch miesiącach musiałam już ją dokarmiać mm.Kosztowało mnie to wiele łez,ale zrozumiałam,że mm to też wartościowe mleko. Karm jak najdłużej się da.A jak myślisz ,że masz mało pokarmu to wypij sobie Femaltiker-na mnie i na moją psychikę to działa.

2016-09-01 22:17

Sylwia twoje obawy o wagę synka są niepotrzebne. Dziecko w tym okresie nie przybiera już tak intensywnie na wadze jak w pierwszym półroczu. Obserwuj synka czy jest radosny, czy ma chęci do zabawy czy robi kolejne kroki rozwojowe. Jeśli tak to moim zdaniem nie masz powodu do obaw. Jeśli chodzi o karmienie piersią to pewnie martwisz się o to że piersi są miękkie i wydaje ci się że nie masz pokarmu. A ja mogę Ci tylko pogratulować bo to oznacza że twoja laktacja się unormowała. Jeśli dziecko nie budzi się w nocy często a rano wstaje wypoczete to moim zdaniem masz wystarczającą ilość pokarmu. Moja 13-miesieczna córka pije z piersi tak samo jak twój synek a Waży 9kg ale wg lekarzy rozwija się jak najbardziej prawidłowo.

2016-09-01 16:51

Wagą się nie przejmuj i karm jak najwięcej! Jak będzie głodny to się o tym dowiesz ;)

2016-08-29 21:56

Zgadzam się z dziewczynami. Przede wszystkim nie panikuj i nie rezygnuj z karmienia piersią. Mleko matki jest najlepszym pokarmem jaki możemy dać swojemu dziecku. Jeśli karmisz dziecko wieczorem i w nocy to dziecko się najada a pokarmu masz wystarczającą ilość bo piersi produkują mleczko na bieżąco. Najważniejsze żeby maluch przybierał na wadze jeśli tak jest nie martw się niczym. :)

2016-08-29 10:07

To prawda, Sylwia nie panikuj :) Z wiekiem przybieranie na wadze ulega zmniejszeniu. Karmię piersią podobnie jak Ty, rano, wieczorem i w nocy. W ciągu dnia stałe posiłki. Córcia ma prawie 10 i waży 8200 g. Odkąd raczkuje i więcej się rusza zgubiła też wiele fałdek. Waga nie jest za duża, ale w normie, a i ona sama wcale nie wygląda na chudzielca :) Czasami też wydaje mi się, że mam mniej mleczka, ale póki waga idzie do góry zamiast w dół to się nie przejmuję.

2016-08-23 18:41

Sylwia po pierwsze nie panikuj ;-) również mam 8 miesięcznego synka którego karmię piersią i wiem, że dziecko w tym okresie już tak duzo nie przybiera niż na początku....mój mały waży teraz 9500 więc też nie jakoś dużo a je tak samo trzy posiłki inne plus moje mleczko ale nie mam zamiaru przechodzić na mm bo to co dajemy naszym dzieciom jest najlepsze i tego się trzymaj kochana a będzie dobrze :) Wydaje Ci się, że masz coraz mniej pokarmu bo piersi na bieżąco produkują mleczko dla maluszka kiedy on ciągnie a skoro w nocy sie najada to musisz mieć go na tyle na ile jest jego zapotrzebowanie :) Pozdrawiam