Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Dziwny guzek

Data utworzenia : 2016-08-04 10:20 | Ostatni komentarz 2016-08-26 00:01

Karolina-013

3972 Odsłony
23 Komentarze

Witam, wczoraj po kąpieli wyczułam w lewej piersi mały guzek. Jest on umiejscowiony po jej prawej stronie (nie pod pachą). Karmię piersią od 1,5 miesiąca. Zawsze naprzemiennie raz z prawej raz z lewej. Czy to możliwe żeby po takim czasie zrobił się zastój? Jak go zlikwidować? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, świeżo upieczona Mama :)

2016-08-05 22:16

Tak jak dziewczyny podpowiadają może być to zastój pokarmu. Możesz delikatnie rozmasować to miejsce oraz dodatkowo przyłożyć ciepły okład. Nie przestrasz się może z piersi popłynąć mleczko;-) Pozycja z pod pachy może też być pomocna. Mi podczas tworzenia się zastojow polecano ją ze względu na to że dziecko pijąc mleczko delikatnie rozmasowuje zatkany kanalik. Przystawiaj jak najczęściej dziecko do piersi. Gdyby mimo zastosowanych rad nie przyniosło poprawy, zwróć się do lekarza, położnej bądź doradcy laktacyjnego.

2016-08-05 17:13

Jeżeli ten guzek przy dotykaniu boli to pewnie zrobił się zastój pokarmu, jeśli nie boli i nie znika to udaj się z tym do lekarza.

2016-08-05 15:32

Możesz też zakupić laktator reczny i po karmieniu piersią dodatkowo jeszcze opróżnić pierś, u mnie się sprawdza :)

2016-08-05 11:10

Bealia mi przez to z czasem zrobiło się zapalenie ale już nie chciałam panikować ;) gorączka i okropny ból piersi pomogły nie masaże ale okłady z młodej białej, stłuczonej kapusty. Myślę, ze to zrobiło mi się własnie przez te guzki...podczas karmienie pierwszej córki wszystko było dobrze nie miałam takich problemów..a przytrafiło mi się to podczas karmienia drugiego dziecka..a niby człowiek bardziej doświadczony...

2016-08-04 17:27

Mi jakis czas temu tez pojawil sie taki guzek i bolesny gyl przy dotykaniu...zrobil mi sie zastuj. Pimoglo kilkukrotne przystawienie dzie ka do tej piersi tz 2 razy z tej z guzkiem karmilam potem z drugiej i znow z tej z zastojem i masaz kolistymi ruchami

2016-08-04 16:57

U mnie na początku również czasami pojawiały się takie niewielkie guzki i częściej przystawiałam do tej prawej piersi synka i jakoś to się z czasem unormowało ale ja tego miejsca nie masowałam ani nie robiłam okładów bo nie bolało mnie to.

2016-08-04 12:55

Możliwe, że zrobił się zastój. Może zatkał się kanalik odprowadzający mleko akurat z tego zrazika. Spróbuj przyłożyć ciepły okład bezpośrednio przed karmieniem/odciąganiem pokarmu i w trakcie karmienia/odciągania delikatnie, kolistymi ruchami spróbuj rozmasować to miejsce. Możesz spróbować także karmienia w pozycji "spod pachy", wówczas bardziej pobudzane są przeciwne zraziki niż w momencie karmienia w klasycznej pozycji.