Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Dziwny guzek

Data utworzenia : 2016-08-04 10:20 | Ostatni komentarz 2016-08-26 00:01

Karolina-013

3971 Odsłony
23 Komentarze

Witam, wczoraj po kąpieli wyczułam w lewej piersi mały guzek. Jest on umiejscowiony po jej prawej stronie (nie pod pachą). Karmię piersią od 1,5 miesiąca. Zawsze naprzemiennie raz z prawej raz z lewej. Czy to możliwe żeby po takim czasie zrobił się zastój? Jak go zlikwidować? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, świeżo upieczona Mama :)

2016-08-26 00:01

Ja jeszcze tylko dodam, że takie guzki mogą się pojawiać w każdym momencie laktacji, nie tylko na początku. Bardzo często wręcz pojawiają się zastoje wtedy, kiedy powoli ograniczamy karmienie, dziecko zaczyna mieć rozszerzaną dietę, czy w ogóle kończymy już przygodę z laktacją. Czasem pojawia się coś takiego jako reakcja na jakiś ucisk, np. fiszbiny od stanika, ale też potrafi się pierś ucisnąć np. od paska plecaka czy torby albo od spania w jakiejś konkretnej pozycji. Postępowanie tak jak Panie pisały - ciepły okład przed karmieniem, pozycja w której od strony guzka jest bródka lub nosek dziecka, delikatne masowanie w trakcie ssania przez dziecko i zimny okład po karmieniu.

2016-08-17 10:57

U mnie pozycja klasyczna i częste przystawianie jak najbardziej pomogły i nie musiałam już starać się na siłę przystawiać do pozycji spod pachy wiem, że to kwestia wprawy ale synek strasznie nerwowy kiedy chce jeść...

2016-08-16 21:24

Oj to fakt pozy ja spod pachy wymaga jednak trochę wygibasów ale mi również udało się tak karmić synka kiedy u mnie pojawił się guzek. Trzeba trochę pokombinować. A w sytuacji z zatkanym kanalikiem sprawdza się idealnie.

2016-08-16 20:48

Karmienie spod pachy nie należy do najłatwiejszych u mnie pomimo zapalenia niestety nie potrafiłam przystawić synka do piersi i pozostała mi pozycja klasyczna. Ciesze się, ze guzek zniknął i na strachu się obeszło.

2016-08-16 13:55

Cieszę się że udało Ci się pozbyć tego guzka. To prawda pozycja spod pachy wymaga wprawy aby ją polubić ale jak widać potrafi być przydatna ;-) teraz obserwuj piersi aby uniknąć podobnych sytuacji. Już niedługo przestaniesz mieć takie problemy bo z czasem piersi są miękkie i nie ma już uczucia wiecznego przepełnienia oraz zatkanych kanalikow.

2016-08-15 21:19

Pewnie zatkał się jakiś kanalik. Mialam tak mnóstwo razy. Pomagało masowanie kolistymi ruchami i ciepłe prysznice no i jak najczęściej przestawiać dziecko do piersi :-)

2016-08-14 12:46

no właśnie, całe szczęście że udało mi się uniknąć zapalenia! :) co prawda karmienie spod pachy nie jest naszą ulubioną pozycją aczkolwiek czasem warto się przemęczyć :)

2016-08-09 15:52

Karolina super że sie udało i guzek znika i w ten sposób uniknęłaś jak zauważyła Iwona zapalenia.