Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Używanie laktatora , polecacie ?

Data utworzenia : 2016-08-01 20:18 | Ostatni komentarz 2016-08-15 21:00

malizna252

2553 Odsłony
39 Komentarze

Witam czy polecicie używanie laktatora i sporadyczne karmienie butelką przy normalnym karmieniu piersią ? Jesli tak to jski smoczek polecacie ?

2016-08-15 21:00

Gudrun zgadzam się z Tobą nakładki są najmniejszym problemem i w każdej chwili mąż może kupić. No chyba, że masz właśnie wklęsłe brodawki wtedy lepiej mieć już kupione wcześniej. Laktator jak najbardziej lepiej kupić wcześniej i mieć już w razie czego gdyby nawał pokarmu pojawił się szybko. Ja wolałam mieć mimo, że w moim szpitalu teoretycznie można wypożyczyć. A jeśli nawał pokarmu przypadnie kiedy będziemy już w domu wtedy też warto być przygotowaną a nie biegać i szukać.

2016-08-15 19:36

Ja kupiłam laktator dopiero w 3 mcu po porodzie, kiedy stresowalam się pierwszym wyjściem bez malucha :-) odciągnełam 2 razy mleczko i córka bez problemu zjadła z butelki. Potem laktacja się ustabilizowała, przerwy między karmieniami się wydużyły i teraz spokojnie mogę wyjść w przerwie miedzy karmieniami. Dodam, że moja pociecha żyje bez smoczka i sporadyczne picie z butelki nie zaburzyło laktacji itp. Kiedy rozmawiałam z moją położną mówiła że nie ma sensu kupować laktatora przed porodem, bo może okazać się niepotrzebny a w szpitalu można wypożyczyć i potestować. Faktycznie u mnie się to sprawdziło. Mała potrzebowała dużo mleczka i nawet pokonywałyśmy wspólnie nawały. Teraz mój elektryczny lovi prolactis czeka na powrót mamy do pracy. Myślę, że wtedy będzie znowu potrzebny :-) Co do kapturków, wkładek laktacyjnych to nic takiego nie używałam. Pierwsze miesiące spędziłam na karmieniu na leżąco praktycznie non stop :-)

2016-08-15 13:01

Kapturków nie ma sensu moim zdaniem wcześniej. Zwłaszcza jak nie ma małych i wklęsłych brodawek. Zresztą w szpitalu jak coś będzie się już wiedziało, to mąż szybko coś może wtedy kupić. Na wszelki wypadek to nie. Laktator to jednak inna kwestia i tutaj lepiej mieć wcześniej - dwie koleżanki miały bardzo duży nawał pokarmu w szpitalu, a szpitalu nie było możliwości skorzystania ze szpitalnego (chyba nawet nie było) i to ratowało.

2016-08-14 22:49

Pamela Radzila bym przed porodem kupic zawsze bedzie pod reka gdy sie okaze potrzebny.

2016-08-14 11:50

Ja zakupilam ręczny canpola, ma niezłe opinie i jak dla mnie przystępna cenę, z kapturkiem się wytrzymam nie mam ani małych ani wkleslych brodawek, wiec mam nadzieje, ze sie obędzie. A jeśli będą potrzebne to Tatuś będzie mógł w końcu kupić coś samodzielnie:)

2016-08-12 22:50

Dzieki magros;) czyli najlepiej kupic środkowa rozmiarowke.

2016-08-12 21:33

Pamela, ot co znalazłam: "Redakcja LOVI 2013-02-06 12:43 Rozmiar L silikonowych kapturków LOVI to rozmiar standardowy dostosowany do większości brodawek. Są polecane szczególnie przy płaskich i wklęsłych brodawkach, dlatego nie należy się sugerować czy brodawka wypełnia środek osłonki, bo nie musi. Szczególnie, że podczas ssania brodawka się wydłuża i jest prawie dwukrotnie dłuższa niż przed karmieniem. Nazwa "duże" może być myląca. Postaramy się to uwzględnić przy zmianach na opakowaniu. " I cały wątek: http://lovi.pl/pl/forum/2/259/2 :)

2016-08-12 09:50

A skad mam wiedziec jaki rozmiar heh?