Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Przyjmowanie leku Aulin a karmienie piersią

Data utworzenia : 2016-07-29 20:14 | Ostatni komentarz 2016-08-17 10:20

Danusiowa

2305 Odsłony
8 Komentarze

Witam serdecznie, Uprzejmie proszę o informację czy stosując lek Aulin 100mg mogę karmic piersią (dawkowanie zapisane pezez lekarza 3x1 na dobę). Na ulotce jest informacja, iż nie wolno ale wolałabym się upewnić. Z góry uprzejmie dziękuję za informację. Pozdrawiam, Danusia

2016-08-17 10:20

Polecam laktacyjny leksykon leków - tam są wszystkie informacje. W wyszukiwarkę należy wpisać tzw. substancję czynną, czyli tę, która jest najczęściej po łacinie wpisana kursywą pod nazwą handlową.

2016-07-30 22:50

Danusiowa jeśli lekarz i ulotka mówią, że nie powinno się karmić piersią to tak jest. Ale zawsze możesz zadzwonić do ginekologa i się dopytać. Będziesz miała pewność. A jak narazie ratuj się tak jak do tej pory laktatorem.

2016-07-30 09:35

Ulotka zawsze ma szersze spektrum. Lekarz z pogotowia powiedział mi 24 h, a później jak to konsultowałam jeszcze to powiedziano, że koło południa mogę już karmić, leki dostałam o 22. Jednak powiem szczerze,że stresowałam się i odczekałam jeszcze do wieczora. Twoje zdrowie jest równie ważne, nie można o sobie zapominać.

2016-07-30 09:12

Powodem jest kręgosłup i miednica. Inne rozwiązania bezlekowe też są wdrożone - fizjoterapia i masaże lecznicze. Niestety lek muszę brać jeszcze kilka dni. Ratuje się laktatorem. Pytałam ponieważ wcześniej brałam antybiotyk przy którym lekarz udzielił mi informacji ze nie można karmic natomiast w szpitalu w poradni lakracyjnej udzielono mi zielonego światła. Więc to niestety nie do końca jest tak że jak na leku napisane jest że nie wolno to tak jest.

2016-07-29 21:14

Skoro lekarz powiedział, że nie możesz. Ulotka mówi, że nie możesz. To nie możesz. Gdy dostałam leki przeciwbólowe przy kolce dość silne, nie mogłam karmić przez 24h. Wszystko zależy od przyczyn podania leku, może trzeba szukać innych rozwiązań, takich przy których mogłabyś karmić?

2016-07-29 21:07

Lekarz powiedział że nie mogę. Ale to był neurolog. Więc sprawdził ulotkę. Generalnie nie ma zdaniem neurologa niczego przeciw zapalnego i bólowego po czym wolno karmic piersią

2016-07-29 20:47

Danusiowa no wlasnie a co lekarz ci powiedzial? Aulin to lek przeciwbolowy nie mozesz zamienic go na cos lagodniejszego?

2016-07-29 20:33

A gdy lekarz Ci go zapisał to nie zapytałaś czy możesz go brać jak karmisz ?