Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Poranione sutki

Data utworzenia : 2016-07-20 23:10 | Ostatni komentarz 2016-07-22 13:00

A.Poletek

1264 Odsłony
10 Komentarze

Witam ponownie. Ostatnio uporalam się z samym laktatorem a dzisiaj to on mnie znowu sprowadził. Karmie małego wyłącznie moim odciaganym mlekiem. Odciaganie raczej bolesne nie było, żadnych ranek itp do czasu aż nie pojawiły się ciepłe dni. Niestety będąc często i dlugo na uczelni sutki mi się odparzyly. Na początku delikatnie a z czasem problem się poglebial. Aktualnie mam jedną wielką czerwona ranę. Nie muszę wspominać o bólu jaki wiąże się ze ściąganiem. Lekarz nic nie potrafi zaradzić. Stosowałam linomag, maltan, bepanthen, często wietrze piersi i przy każdym ściąganiu zmieniam wkładki laktacyjne a z dnia na dzień jest coraz gorzej. Jestem załamana..

2016-07-21 13:37

Cześć, bardzo Ci współczuję! Ja też odkąd zaczęłam karmić, co chwilę mam jakieś problemy. Ale z bolącymi brodawkami poradziłam sobie przez przypadek. Kilka dni temu dopadło mnie zapalenie piersi i chwytałam się wszystkich sposobów, żeby sobie ulżyć. Znalazłam przepis na okłady z siemienia lnianego (2 łyżki siemienia wsypujesz do garnuszka, wlewasz wodę i chwilę gotujesz, potem jak przestygnie kładziesz na pieluszkę tetrową i taki okład na pierś) Okłady pomogły mi na zapalenie, ale przy okazji zadziałały też na bolące i podrażnione brodawki. Dużo jest z tym zabawy (gotowanie, czyszczenie pieluszek....), ale może akurat u Ciebie też się sprawdzą.

2016-07-21 09:39

Jeżeli nie pomagają Ci wymienione kremy może po prostu postaraj się w miarę możliwości chodzić bez stanika, dopływ powietrza powinien pomóc w zagojeniu się ran. Tak samo po ściągnięciu pokarmu zrób sobie zimny okład żeby zmniejszyć ból, nawet zmocz pieluszkę tetrową zimną wodą i przyłóż do piersi.