Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Jak długo pokarm może stać w podgrzewaczu?

Data utworzenia : 2016-07-09 13:39 | Ostatni komentarz 2016-09-03 21:08

Martyna.Tlalka

55875 Odsłony
9 Komentarze

Witam. Jak długo mleko odciągnięte z piersi może stać w podgrzewaczu w temperaturze 42° ?

2016-09-03 21:08

Ja myślę, źe w podgrzewaczu tylko do podgrzania, no może do pół godziny... w takiej temp bakterie mnożą się błyskawicznie!

2016-07-12 06:39

I nie wolno podgrzewać tego samego mleka kilkukrotnie. Resztę niedopitego należy wylać, choć nieraz szkoda naszego mleczka. Ważniejsze jednak jest zdrowie malucha.

2016-07-11 23:11

Zgadzam się z dziewczynami w 100%. Nie należy przetrzymywać mleko w tej temperaturze. W temperaturze pokojowej i owszem do 6godz ale temp w podgrzewaczu jest ona jeszcze raz większa. W temp okolo 40 stopbiowej namnarza się najwięcej bakterii a to może być powodem kolek, bólów brzuszka a co gorsza zatrucia, gdzie mogą wystąpić wymioty i biegunka. A maleństwo bardzo szybko się odwadnia... Ja bym nie ryzykowała. Najlepiej po odciągnięciu przechowuj je w lodówce i wtedy gdy potrzebujesz ustaw na większą temperaturę i szybko podgrzej mleczko. Lepiej jak chwilę poplacze ale będzie zdrowe;-)

2016-07-11 00:44

Zgadzam się z dziewczynami. Mleko po odciągnięciu w temperaturze pokojowej może stać od 6 do 8 godzin. Później już nie nadaje się do podania dziecku. Najlepiej będzie jeśli po odciągnięciu wstawisz mleko do lodówki (tam może stać najlepiej do 24 godzin) i podgrzać je bezpośrednio przed podaniem. Wtedy będziesz miała pewność, że z mlekiem nic się nie dzieje i podasz je bez strachu i jakichkolwiek wątpliwości.

2016-07-10 22:52

Tak jak wspomniała Magros, mleko matki w temperaturze pokojowej może stać 6-8 h. To samo powiedziała mi położna środowiskowa na jednej z wizyt. Jednak temperatura pokojowa to 21 stopni Celsjusza, a nie 42. Więc takie mleko długi nie postoi. I nie radzę robić tak, że np podgrzejesz mleko zostawisz i później je dasz dziecku po np 3 godzinach, bo możesz dziecko narazić na problemy brzuszkowe. Tak samo nie jest polecane kilkukrotne podgrzewanie tej samej ilości pokarmy ze względy na namnażające się bakterie.

2016-07-10 07:09

Mi położna radziła, żebym dawała mleko do lodówki i podgrzewała przed samym podaniem, ewentualnie zostawiła mleko, nie podgrzewała i podawała takie w temperaturze pokojowej. W lodówce mleko mogło być do 24 h a w temperaturze pokojowej do 5 h. W podgrzewaczu bym nie zostawiała, szczególnie teraz latem, gdyż szybko może się popsuć:(

2016-07-09 21:13

Też jestem zdania że nie należy trzymać mleczka zbyt długo w podgrzewaczu.Lepiej nie ryzykować i podgrzać je przed samym karmieniem.Przechowywać w lodówce zaraz po odciągnięciu zwłaszcza że mamy lato i okres upałów,w wysokiej temperaturze szybciej namnażają się bakterie .

2016-07-09 17:41

Ja również radziłabym podgrzewać mleczko przed karmieniem. Podgrzewacz może być ustawiony ciągle na stałą temperaturę razem z wodą. Wystarczy na trochę włożyć mleko i jest podgrzane. Gdy jest gorąco np latem w pokoju mleczko takie nie powinno stać dłużej jak 2 godziny bo zwyczajnie się zważy. Wtedy można je włożyć do lodówki, oczywiście od razu po odciągnięciu:)