Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1166 Wątki)

Piersi przestały reagować na laktator

Data utworzenia : 2016-06-30 10:50 | Ostatni komentarz 2022-10-26 23:00

A.Poletek

11171 Odsłony
36 Komentarze

Jestem mamą 3 miesięcznego dziecka. Niestety od 3 miesięcy również muszę ściągać pokarm (robię to elektrycznym laktatorem medela swing) . Do tej pory zazwyczaj nie było problemu prócz sporadycznych zastojów. Ale od tygodnia zaczęło lecieć coraz mniej mleka a od wczoraj kompletnie przestało wyplywac. Porobiły się straszne zastoje i musze ratować się odciaganiem ręką- wtedy mleko wypływa bez problemu. Ale nie jestem w stanie całymi dniami pracować tylko ręką. Chciałabym kontynuować karmienie moim mlekiem , ale jak dalej będzie taka sytuacja to niestety będę musiała zrezygnować. Proszę o jakąś poradę..

2016-06-30 23:55

Niestety ja też każdego dnia walczę z tym karmieniem piersią.Chciałabym karmić jak najdłużej,ale wiele czynników na to wpływa.W moim przypadku jest to niewątpliwie stres!!!!!!! Aby pokarmu mieć więcej to trochę go odciągam laktatorem. Każda kropelka mleka jest dla mnie drogocenna.Ale jak się nie denerwować jak mleczka tylko na dnie butelki.Niestety muszę już dokarmiać córkę. Ja czasem nie wiem czy mam spróbować coś odciągnąć,bo jak to zrobię to córka zaraz będzie chciała pić ,a piersiach mleka nie będzie. A.Poletek-nawet jak mleko nie leci do butelki to nie przestawaj odciągać pokarmu,bo zaraz może lecieć.Na forum dowiedziałam się o metodzie 7-5-3.Tzn.7 minut z jednej piersi potem z drugiej,5 min. z jednej potem z drugiej i 3 minuty z lewej i 3 z prawej. Powodzenia

2016-06-30 23:37

Zgadzam się spróbuj ciepły prysznic i masuj piersi. Na zastój dobre są też liście kapusty przyniosą Ci ulgę. Przystawiaj często dziecko do piersi tak jak napisała Kasia dziecko jest najlepszym laktatorem i żaden laktator nie ściągnie Ci tak pokarmu jak Maluch. I bardzo ważne jest nastawienie, skoro spróbowałaś kilka razy i mleko nie poleciało to teraz zaczynasz się stresować podwójnie. Nie myśl o tym tylko podejdź do tego na spokojnie. Nie mój się i się rozluźnij. Stres działa w tym wypadku na Twoją niekorzyść. Więc pomyśl pozytywnie "tym razem się uda" i spróbuj.

2016-06-30 19:55

Również polecam ciepły, ale nie gorący prysznic i masaż piersi. A najlepszy laktator to dziecko, pozdrawiam :)

2016-06-30 15:33

A.Poletek a próbowałaś może przed odciąganiem wziąć ciepły prysznic i delikatnie masować piersi ciepłym strumieniem wody (należy omijać brodawki) ? Mi to bardzo pomagało podczas odciągania, zwłaszcza zastojów. Czasami zdarzało się tak, że wychodząc z wanny mleko już samo powolutku wyciekało. Jeśli wcześniej laktator bez problemu ściągał pokarm, to może jest to po prostu wina jakiejś usterki? Czy w laktatorze nie zostały jakiekolwiek kropelki wody? Gdy jest on mokry, może to spowalniać jego pracę i zmniejszać siłę ssania. Odciągasz pokarm po przystawianiu maleństwa do piersi? Może wyjada niewiele i pozostały pokarm tworzy zastoje? Może masz możliwość wypożyczenia od jakiejś znajomej Mamy innego laktatora i sprawdzenia czy inny także nie radzi sobie z zastojami? Staraj się też nie denerwować podczas odciągania (wiem, że łatwo powiedzieć gdy z niecierpliwością oczekujesz każdej kropelki w butelce) to też może być przyczyną zatrzymania wypływu. Polecam wypicie melisy jakiś czas przed odciąganiem, może choć odrobine pomoże Ci się wyciszyć i spokojniej podejść do sprawy :)