Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Co robić kiedy dziecko odrzuci jedną pierś?

Data utworzenia : 2016-05-05 12:55 | Ostatni komentarz 2016-05-14 18:02

Wercia~93

4307 Odsłony
10 Komentarze

Witam, Jestem mamą 3 miesięcznego szkraba. Rośnie zdrowo, jest wesołym i grzecznym dzieckiem. Jednak od pewnego czasu mamy mały problem, a mianowicie chodzi o to, że przestał ssać mleko z lewej piersi. Od samego początku miał problem z łapaniem brodawki, denerwował sie i płakał. W końcu skończyło sie na karmieniu z nakładkami na brodawki. Wszystko bylo dobrze, ale tak jak już wspomniałam - odrzucił mi jedną pierś. Co prawda najada sie jedną, ale dla mnie to jest problem. Musze wszędzie jeździć z laktatorem i ściągać pokarm. I jeszcze na dodatek pierś, z której synek je, jest widocznie większa. Ja juz nie wiem jak mogę przekonać go do tej drugiej piersi. Może któraś z was miała albo ma podobny problem? Jakiś pomysł jak moge małego uparciucha nakłonić do drugiej piersi? Pozdrawiam!

2016-05-14 18:02

Wercia więc walcz nadal a sukces powinien zostać osiągnięty. Synek wiadomo będzie nie zadowolony jednak z prawej piersi przecież pokarm leci szybciej i jest go więcej. Ale nie poddawaj się i walcz nadal :)

2016-05-14 15:34

Super :) jak tylko masz silę i cierpliwość to walcz :) My takze walczymy z lewą, wiec znam ten ból i wiem jak czasami bywa ciężko na to patrzeć i nie potrafić pomóc maluchowi. Ale miejmy nadzieję, ze gdy smyki zaczną miec więcej siły to przełoży sie na silę ssania i problemy pójdą w niepamięć :)))

2016-05-14 13:09

Drogie mamy! Od kilku dni "walczę" z lewą piersią. Przystawiam synka, choć jest z tego bardzo niezadowolony, trochę pocmoka, trochę zje, ale zaraz płacz i domaga się tej "lepszej" piersi. Ale dzięki waszym radom i po przeczytaniu kilku artykułów, po częstszym używaniu laktatora, po piciu herbatek laktacyjnych, jest więcej mleka. Dziękuję za pomoc! :)

2016-05-12 11:30

Moja kuzynka też się skarży, że jej Synek upodobał sobie jedną pierś nie potrafię sobie przypomnieć którą, ale jej córka kiedy była mała miała takie samo upodobanie. Mały je z obu piersi jednak nie najada się z jednej i trzeba mu mimo wszystko dać drugą, żeby dojadł. U niej to chyba taki urok tej jednej piersi.

2016-05-11 20:33

Najlepiej właśnie tak, jak piszą dziewczyny spróbować karmić spod pachy :). U nas niestety ta pozycja nie pomogła, gdyż problemem jest drożność kanalików a nie ułożenie malucha podczas karmienia. Ściągam więc mleko z mniej lubianej piersi, gdyż po kilku minutach ssania synek odrzuca ją i wymusza przełożenie do drugiej. Nawet ściągając pokarm widzę, że w piersi tej pokarm leci dużo wolniej i mniejszym strumieniem. Piję herbatki wspomagające laktację i pobudzam mniej lubianą pierś ściągając pokarm każdego dnia. Mimo tych zabiegów zawsze jest mniejsza, jednak nie chciałabym aby laktacja w niej wygasła, dlatego zawsze zaczynam od niej karmienie, Przystawiam synka na uspokojenie dając smoczek w przerwach ssania. Ściąga dużo mniej niż z drugiej, ale dziecko działa zawsze o wiele lepiej niż najlepszy latator dlatego próbuj choc kilka minut. Później prztawiam do ulubionej i przy niej już maluch zasypia i uspokaja się. Dzięki temu i ja jestem zadowolona bo stymuluje laktacje i on, gdyż jest uspokojony i najedzony. :) W razie czego nie załamuj się wiele kobiet wymamia swoje maleństwa tylko z jednej piersi i to też jest całkiem normalne :)

2016-05-05 22:41

Na takie problemy też słyszałam o pozycji spod pachy. Położne na szkole rodzenia mówiły, że ogólnie raz na kilka dni powinno się karmić dziecko w takiej pozycji.

2016-05-05 16:33

To w takim razie będę próbować w pozycji spod pachy :-)

2016-05-05 15:46

Własnie mialam ten sam problem i karmienie z lewej piersi spod pachy nam pomogło :) !