Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Karmienie a zęby

Data utworzenia : 2016-04-28 23:28 | Ostatni komentarz 2016-09-03 21:10

marta220889

2072 Odsłony
22 Komentarze

Witam, Ostatnio byliśmy z synkiem na pierwszej kontroli u stomatologa gdyż ma już prawie wszystkie Ząbki. Gdy pani doktor się dowiedziałam że nadal go karmię piersią i to w nocy ( syn ma 20 miesięcy) powiedziała że wyrządzam mu ogromną krzywdę. Mimo że nie ma żadnych ubytków to przez karmienie na pewno Wda się próchnica. Będzie miał bardzo krzywe zęby. Jak to jest w końcu? Nie chcę żeby mu zaszkodzić ale nie umiem go oduczyć. Chciałabym karmić go do 3 lat ale gdy to usłyszała pani doktor to powiedziała że zwariowałam że mu to nie potrzebne i że teraz już jest sama woda i cukier żadnych wartości odżywczych.

2016-05-05 13:19

Zgadzam się z wami kobietki. Pierwszy raz słysze coś takiego. Przyznam sie Wam, że ja "doiłam" cycka do 4 roku życia, moje zęby są mocne, proste i zero próchnicy. Marto śmiało karm swojego szkraba piersią:-)

2016-05-04 21:08

Dodam, że nie można zalecać matkom do odstawiania dzieci od piersi w jakimś konkretnym wieku, a wręcz zachęcać do kontynuowania karmienia piersią tak długo jak chcą !

2016-05-04 21:07

Próchnica zębów jest częstą chorobą wśród dzieci. Próchnica wczesna zębów mlecznych może rozpocząć się już przed ukończeniem 1. roku życia. Obserwowana jest u dzieci z czynnikami ryzyka, do których należą: - próchnica w rodzinie , - zakażenie przez matkę lub członków rodziny bakteriami próchnicotwórczymi, - brak higieny jamy ustnej, niedobory fluoru w wodzie pitnej, karmienie sztuczne, - karmienie butelką, - używanie smoczków uspokajaczy. Do rozwoju próchnicy przyczyniają się bakterie z grupy paciorkowców Streptococcus mutans oraz Streptococcus sobrinus. Tworzą one specyficzne kolonie wokół zębów tzw. biofilm, wytwarzając kwasy, co przy niskim pH powoduje demineralizację szkliwa zębowego, a w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia zęba. Pożywieniem dla tych bakterii są cukry ; nie bez znaczenia jest więc żywienie małego dziecka, które powinno minimalizować podaż tych cukrów i zaleganie ich w jamie ustnej.

2016-04-30 22:39

Bzdura. Jak w ogóle można powiedzieć coś takiego. Nie przejmuj się i karm dalej. I zmień stomatologa

2016-04-29 21:26

Marta nie ma czegoś takiego jak na pewno. Podziwiam Cię i gratuluję wytrwałości i chęci kamienienia dziecka tak długo. :) Ja również tak jak Aga słyszałam, że karmienie dzieci mm w nocy może spowodować próchnicę ale o karmieniu piersią nie słyszałam. I zgadzam się, że dla dziecka nie ma nic lepszego niż mleko mamy. Więc nie przejmuj się i dalej bądź wytrwała w karmieniu.

2016-04-29 13:05

Marta niczym się nie przejmuj, swoją drogą nie wiem skąd się biorą ci lekarze. Zamiast bić brawo za wytrwałość i chęć karmienia dalej to jeszcze podcinają skrzydła. Ja już słyszałam jak córka miała 10 m że "najwyższy czas przestać" albo "..ale to już końcówka?". Co do karmienia butelką to słyszałam że lekarze alarmują bo wpływają na próchnicę i krzywe zęby, ale inaczej dziecko układa żuchwę itd w porównaniu do karmienia piersią. W każdym razie mleko matki to wcale nie sama woda i cukier, wręcz przeciwnie czym starsze dziecko tym bogatszy pokarm w kalorie, witaminy i przeciwciała. Pokarm dostosowuje się do potrzeb dziecka i nie ma górnej granicy jeśli chodzi o czas karmienia piersią... Samo WHO rekomenduje karmienie minimum do 2 roku życia i dłużej....