Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Karmienie a zęby

Data utworzenia : 2016-04-28 23:28 | Ostatni komentarz 2016-09-03 21:10

marta220889

2071 Odsłony
22 Komentarze

Witam, Ostatnio byliśmy z synkiem na pierwszej kontroli u stomatologa gdyż ma już prawie wszystkie Ząbki. Gdy pani doktor się dowiedziałam że nadal go karmię piersią i to w nocy ( syn ma 20 miesięcy) powiedziała że wyrządzam mu ogromną krzywdę. Mimo że nie ma żadnych ubytków to przez karmienie na pewno Wda się próchnica. Będzie miał bardzo krzywe zęby. Jak to jest w końcu? Nie chcę żeby mu zaszkodzić ale nie umiem go oduczyć. Chciałabym karmić go do 3 lat ale gdy to usłyszała pani doktor to powiedziała że zwariowałam że mu to nie potrzebne i że teraz już jest sama woda i cukier żadnych wartości odżywczych.

2016-09-03 21:10

Co za bzdury. Poczytajcie np. na HAFIJA.PL, karmienie - w przeciwieństwie do butli - NIE sprzyja próchnicy. A Wy karmcie się na zdrowie, gratulacje i szacun! :)

2016-07-09 14:30

Zgadzam się z dziewczynami. Karmienie piersią w nocy nie ma nic wspólnego z próchnicą. Moja kuzynka karmiła córkę przez około 3 lata. Karmiła o każdej porze dnia i nocy a Iza ma piękne i zdrowe ząbki a kuzynka nie ma w ogóle żadnego z tym problemu.

2016-07-08 21:40

Magicznypazur, z zarówno pierwszym jak i drugim synkiem na pierwszą wizytę udałam się, gdy skończyli rok. Chciałam pójść jak najwcześniej żeby uniknąć późniejszych problemów z próchnicą. Muszę przyznać, że na punkcie zębów mam fioła :P Kiedy chłopaki zjedzą coś słodkiego (co zdarza się bardzo rzadko) to zawsze myję Im ząbki. Pamiętajcie też, że antybiotyki strasznie niszczą zęby i po każdej dawce lekarstwa trzeba umyć dziecku koniecznie ząbki. Później powstają przebarwienia, z którymi już niewiele niestety da się zrobić. Starszy synek ma już wszystkie 20 ząbków, młodszy prawie 1,5 roczku i 10 ząbków. Niedługo wyjdą Mu dolne "4" bo ma wyraźnie rozpulchnione dziąsła. Na zabieg lakierowania dobrze jest chodzić co pół roku (tyle wynosi maksymalny czas działania fluoru). Ze starszym synkiem byłam już 4 razy, z młodszym byłam raz i za miesiąc idziemy na drugą wizytę :) Za zabieg płacę 30 zł i uważam, że naprawdę warto :) Nasza pani stomatolog ma niesamowite podejście do dzieci, choć sama ich nie posiada :)

2016-07-07 22:19

Bławatkowa powiedz mi, a ile ma Twój synek teraz? Bo też będę chciała za jakiś czas lakierować ząbki Oskiemu i zastanawiam się jaki wiek do tego jest odpowiedni :)

2016-07-07 16:03

Bławatkowa gratuluję wyniku :) ja karmiłam córkę 10 miesięcy a synka już prawie 7 i mam nadzieję że jak najdłużej :) a ząbki zawsze można kontrolować ale lekarz musi być kompetentny :)

2016-07-06 13:56

Pierwszego synka karmiłam piersią przez prawie 16 miesięcy. Nie patrzyłam, czy to noc, czy dzień, przystawiałam Go wtedy kiedy miał tylko na to ochotę. Przedwczoraj byłam z Nim u dentysty na lakierowaniu ząbków. Pani doktor powiedziała, że nie ma ani grama próchnicy, była wprost zachwycona stanem Jego uzębienia! Drugiego syna karmię już prawie 1,5 roku, często zdarza się, że również w nocy. On też nie ma żadnych problemów z ząbkami :) Nie wierzcie więc w to, że nocne karmienie powoduje próchnicę i karmcie jak najdłużej! :)

2016-07-05 23:04

Kto tak doradza? Bo na pewno nie jest to mądry lekarz :) Karmienie piersią nie powoduje prochnicy, ani krzywych zębów. Ba, próchnicę wywołują te czynniki, o których tu już wspomniano... W sumie co to krzywego zgryzu to ja uważam, że jest to bardziej kwestia genetyki aniżeli smoczków, czy to od butelki, czy uspokajających. Ja miałam 4 lata smoczek i zęby mam proste... Tak wiem, 4 lata to strasznie długo, ale tak było... Moi bracia mieli minimum po 2,5 roku smoczka i też zęby proste... Moja kuzynka ostatnio wyleciała, że nadal karmi swojego 3 letniego synka piersią i przez to mały nic nie mówi, oprócz "mama" i chyba " tata". Aha... Polecilam jej wizytę u specjalisty, bo karmienie piersią nie ma wpływu na rozwój mowy, a już na pewno nie na to, że dziecko nie mówi.

2016-07-05 18:11

Witam, serdecznie gratuluje wyniku :-) pierwsze słyszę, ze od karmienia piersią dziecko może nabawic się próchnicy. Mleko zwłaszcza to nocne jest bardzo kaloryczne i ma mnustwo wartości odżywczych. Karmcie się na zdrowie, więcej z tego pożytku niż z odstawienia :-) a ząbki zawsze można umyć i po klopocie