Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Karmienie piersia do kiedy

Data utworzenia : 2013-04-17 19:24 | Ostatni komentarz 2013-12-19 22:52

Pamela-1991

6284 Odsłony
9 Komentarze

Witam, w którym miesiącu życia dziecka należy je odstawić od piersi ?

2013-12-19 22:52

Każda mama karmi ile chcę najlepiej co najmniej 6 miesięcy a potem to już jak uważasz są takie co karmią i z 4 lata no ale jak dla mnie to trochę przesada bo sa takie dziecko to już bardzo dużo rozumie ,mówi i w ogóle.

2013-09-24 16:47

chyba mama i jej instynkt macierzyński wiedzą kiedy najlepiej to zrobić, nie można w tym samym czasie odzwyczajać od kilku rzeczy naraz

2013-04-20 12:03

Kasia, masz na myśli, ze Twoja córka jest karmiona lyzeczka i z niej ładnie je, tak?;)

2013-04-19 22:34

Moja córka ma 8 miesięcy i nadal karmie i nie zamierzam na dzień dzisiejszy przestać. Moja córka od urodzenia jeszcze nie chorowała, przesypia mi cale noce - oczywiście z przerwami na jedzenia - już mówi; mama, tata, baba i neee , potrafi zrobić pa pa i przepięknie od 4 miesiąca je łyżeczką. Dla mnie karmienie piersią jest czymś cudownym :)

2013-04-18 13:26

Nie ma takiego wieku, w którym dziecko "należy" odstawić od piersi. Rekomendacje WHO mówią, żeby karmić do 2 lat albo dłużej, zależnie od woli matki i dziecka. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca minimum 12 miesięcy karmienia piersią. Po 6 miesiącach wyłącznego karmienia piersią wprowadza się stopniowo posiłki uzupełniające. Są dzieci, które szybko się zachęcą do żywności innej niż mleko, a są też takie, dla których mleko jest podstawą żywienia przez cały pierwszy rok życia, a inne posiłki traktują raczej poznawczo. Odnośnie postu pani A.Korzeniowska - 13 miesięcy to jest jeszcze bardzo małe dziecko. Skoro potrzebuje karmienia piersią, to może warto jeszcze to kontynuować. Tak jak napisałam wyżej, nie ma przepisu, że w takim czy takim wieku należy dziecko do piersi odstawić... Natomiast jeżeli jest to dla Pani duże obciążenie z jakiegoś powodu, to jak już Pani taką decyzję podejmuje, to konsekwentnie się jej trzymać. A w zamian za karmienie bardzo dużo przytulać, nosić, czytać dziecku, dawać dużo czułości, ponieważ karmienie piersią poza rolą odżywczą daje dziecku poczucie emocjonalnego bezpieczeństwa.

2013-04-18 12:30

A moze pomysł na nowy zakup butelki ? niech mała sama wybierze? Moja mała kiedy zaczyna mniej pić zmieniam jej butelki ;) wówczas chodzi dumnie z "nowo" wyciągnięta z szafki butlą i eksponuje jak pije;) czasami smiac mi się z niej chce jak idzie do lustra i sie przygląda ;) Roczniaki mają już swoje przyzwyczajenia i rytuały więc moze spróbować w momencie np. nie wiem około południa wieczorem pewnie bedzie dużo gorzej

2013-04-18 12:24

Witam, czy któraś z mam ma dobry sposób na odstawienie dziecka od piersi bo ja już nie mam pomysłów jak to zrobić.Próbowałam wiele razy ale po 2, 3 dniach się poddawałam, nie mogłam wytrzymać płaczu córeczki.Dodam ze ma już 13 miesięcy!!!!!!

2013-04-18 11:47

Pamela-1991 zapraszamy do wątku http://lovi.pl/pl/forum/2/34