Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (527 Wątki)

Krzyk i płacz podczas karmienia

Data utworzenia : 2015-08-18 15:25 | Ostatni komentarz 2015-10-03 12:43

Konto usunięte

7954 Odsłony
21 Komentarze

Moja 7 tygodniowa córka podczas jedzenia zaczęła krzyczeć, płakać, nadmiernie się denerwować i napinać się robiąc się przy tym czerwona. Dotychczas jadła ładnie, spokojnie. Dziwnie to wygląda bo tak jakby odpychała butelkę i jednocześnie szukała smoczka. Bardzo łapczywie je. Korzystamy ze smoczka anty kolkowego dla najmłodszych dzieci. Proszę o poradę jak sobie z tym poradzić

2015-10-03 12:43

Samanta akurat ja o koszarach dzieci to jestem weteranka. Moje dwa słoneczka maja często koszmary, ale tylko podczas nocnego spania. Pewnie dlatego ze w nocy osiągają najgłębszy stan snu.

2015-08-27 16:04

K.Maj pamiętam jak moja mała usypiała przy cycku i mogło by się walić, palić a ta spała niewzruszenie. Za to w łóżeczku byle odległe szczeknięcie psa sąsiadów -już otwierała oko :-).

Konto usunięte

2015-08-25 09:29

Heheh koszmary :) ciekawe. Może rzeczywiście ma po prostu ciekawe sny ^^ Gdy śpi na rękach można przy niej rozmawiać i się nie wybudzi, a gdy jest w łóżeczku trzeba chodzić na paluszkach żeby jej nie wybudzić. Aktualnie śpi na naszym łóżku :) Pozdrawiam

2015-08-25 07:30

Dzieci też mają koszmary; ) W trakcie snu odreagowują też stresowe sytuacje.. Bardzo dobrze, że wybierasz się do lekarza: )

2015-08-25 07:02

jeżeli spi na rękach a w łóżeczku nie to wydaje mi się ,że tak woli -czuje ssię bezpieczna .Cieplo i bliskość mamy to najbezpieczniejsze miejsce ,ale oczywiście obserwuj malutką i bądz czujna

Konto usunięte

2015-08-24 20:05

W poniedziałek idę do lekarza, więc o wszystko się wypytam. Takie zachowanie wygląda na skok rozwojowy bo ponieważ ma coś takiego ze spi i nagle krzyknie czy piśnie sobie i dalej śpi :) nie wygląda to na kolkę, nie podkurcza nóżek nie krzyczy cały czas. Najważniejsze że w nocy daje pospać rodzicom ;)

2015-08-24 19:13

Cieszę się, że udało się rozwiązać problem :-). Pierwszy skok rozwojowy pojawia się zwykle około 5 tygodnia u terminowych dzieci i określany jest jako "wrażenia" - maluch jest wrażliwy na bodźce słuchowe, wzrokowe, smakowe i zapachowe ( a tego w ciągu dnia nie brakuje). To może tak wystraszyć dziecko, że reaguje często płaczem i krzykiem. Więc nie do wykluczenia , że może występować teraz u Was. Moja córa w drugim miesiącu życia w ciągu dnia już tak dużo jak piszą w książkach nie spała :-)

2015-08-24 18:48

Tak, to może być skok rozwojowy ale też niektóre dzieci tak mają; ) albo mogą to być problemy z brzuszkiem. Jeżeli masz co do tego wątpliwości wybierz się z córeczką do lekarza a on rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości: ) Mój drugi synek bardzo mało spał już od urodzenia i też miał drzemki maksymalnie po godzinę - obecnie, gdy ma pół roku śpi jedną drzemkę godzinną i jedną lub dwie pół godziny..; ) Mój Maluszek miał też problem z refluksem i kolkami na początku i właśnie przez to bardzo mało niestety spał a teraz tak już po prostu ma, że bardzo szybko się w ciągu 12 godzin, dwoma lub trzema drzemkami, regeneruje ; )