Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Bunt czy odstawianie

Data utworzenia : 2016-04-07 19:19 | Ostatni komentarz 2016-12-14 10:02

Karolina.K

2191 Odsłony
16 Komentarze

Moja córka ma 9 miesięcy. Od niecałych 2 tygodni mam problem z karmieniem ją piersią. Jest przy piersi ok 3 minut i ucieka od niej. Staram się ją mimo wszystko dostawiać ale kończy się to jej płaczem. Ona nigdy nie była dzieckiem, które wisiało na piersi. Karmienie trwało zwykle ok 5-7 minut z jednej piersi. Dosyć mocno ma rozszerzoną dietę- jada 2 spore posiłki. Jedzenie stałe je bez problemu. Słabo przybiera na wadze ale to był nasz odwieczny problem. Z badań wynika, że jest wszystko ok. Ze względu na krótki czas ssania piersi dostawiam ją częściej. Wcześniej była przy piersi ok 3-4 razy. Teraz jest przy niej minimum 5. Najprawdopodobniej idą jej zęby. Co robić? Czy dziecko samo się odstawia od piersi? Czy to bunt? W którym momencie należy zacząć się martwić? Mleko to podstawa jedzenia do ukończenia pierwszego roku życia. Czy można trochę wcześniej z niego zrezygnować? Co z karmieniem mieszanym? Podobno mleko modyfikowane zaburza to co wypracowało mleko z piersi. Że lepiej po roku nie podawać posiłków mlecznych niż podawać mm.

2016-12-14 10:02

Ja moje dziecko dokarmiałam mlekiem modyfikowanym jak nie chciało pić z piersi. To dziecko decyduje, co chce jeść, a dla mnie było najważniejsze, żeby malec był najedzony, a nie, co o mm sądzą inni. https://rabatka-sklep.pl/4-mleko-modyfikowane

2016-04-20 21:48

Kasiu nie ma czegoś takiego jak bardziej wartościowy pokarm. Każdy pokarm jest na równi wartościowy :) Mam nadzieję :) Karmienie piersią jest jednak stresujące :)

2016-04-18 09:58

Też tak miałam z młodszym synkiem jadł krótko a ja się stresowałam że się nie najada ale teraz mu to przeszło i je dłużej, widocznie wtedy mu to wystarczyło.

2016-04-17 16:28

Karolina jeśli mała przybiera na wadze to faktycznie masz tak wartościowy pokarm, że córka najada się szybko. Przynajmniej tak mi się wydaje, Twoja córka może nie musi jeść dużo a najada się szybko i nie je dużo.

2016-04-17 08:34

Karolina, moim zdaniem możliwe. Moja mała od początku dość szybko się najadała, A teraz, gdy jest już starsza i chyba efektywniej potrafi ssać, to najada się w 5 min, chyba że ma ochotę po prostu poleżeć przy mamie to i dłużej.

2016-04-15 20:55

Pani Doktor a czy jest szansa na to, że dziecko w ciągu tych 3 minut się najada? Karmię w pozycji spod pachy a jak wiadomo w tej pozycji pokarm stosunkowo szybko wypływa. Zauważyłam, że gdy karmię na leżąco dziecko jest ciut dłużej przy piersi

2016-04-15 18:31

Witam, Niemowlaki mają różne okresy jeśli chodzi o jedzenie z piersi i nieraz zdarza się, że przejściowo nie chcą. Są i takie, które rzeczywiście w wieku kilku miesięcy same się odstawiają. Ale można popróbować jeszcze jakoś zachęcić - np. karmiąc na śpiąco, a w każdym razie w takich momentach, że dziecko jest spokojne. Nie zmuszać, nie przedłużać karmień na siłę, bo się zniechęci dziecko. Takie zachowanie bywa też związane z wyrzynaniem się zębów - można spróbować przed karmieniem posmarować dziąsła odpowiednim preparatem łagodzącym albo, jeśli dolegliwości u dziecka są bardzo znaczne, to podać doraźnie lek przeciwbólowy dla dzieci i zobaczyć, czy będzie coś lepiej. Czasem zmiana zachowania przy piersi wynika też z jakichś zmian w życiu czy otoczeniu dziecka - np. mama wraca do pracy albo dziecko nabyło ostatnio jakąś nową umiejętność (siadanie, raczkowanie itd.) i jest podekscytowane. Myślę, że warto w takiej sytuacji poodciągać trochę mleko i podawać dziecku z kubka czy butelki jeżeli akceptuje takie propozycje. Można dodać do kaszki, ale wtedy kaszka robi się bardziej płynna. Co do tej kolonizacji, to na pewno jest to prawda u noworodka czy małego niemowlęcia, że karmione piersią dzieci maja inną florę bakteryjną. Co do starszych to postaram się poszukać wiarygodnych informacji.

2016-04-14 23:18

Kasia to odciągaj mleko laktatorem i podawaj dziecku np buteleczką. Może wtedy przemycisz troszeczkę chociaż mleka a dodatkowo przystawiaj do piersi zawsze to coś Mały podje i może sie na nowo przekona i będzie jadł mleczko z piersi normalnie. :)