Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Krótkie ssanie piersi

Data utworzenia : 2016-03-01 10:22 | Ostatni komentarz 2016-03-03 15:12

Lenka26

8843 Odsłony
14 Komentarze

Mój synek skończył 3 miesiące i martwi mnie to że krótko ssie pierś czasami 5 minut czasami 10, karmię co 2-3 godziny. Gdy dokarmiam go butelką to znacznie dłużej je. Synek jest spokojny, nie płacze tylko martwię się że je za mało.

2016-03-01 15:37

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Bardziej mnie maz stresuje tym ze synek krotko je. Na wadze przybiera prawidlowo a nawet na ostatnim szczepieniu jego waga byla za duza. Starszego synka karmilam krotko i z tego co pamietam to jadl bardzo dlugo bo 30-40 minut.

2016-03-01 15:21

Lenka wyznacznikiem dobrego karmienia jest waga - jeżeli prawidłowo przybiera na wadze to nie masz się czym martwić absolutnie.

2016-03-01 14:13

Lenko 26 pewnie masz dobrej jakości, sytny pokarm którym maluch się szybko nasyca. Trzeba się ciszyć a nie martwić :) Pamiętam jak ja się wszystkim stresowałam...

2016-03-01 12:32

Moja córka z zegarkiem w ręku ssie piersi max 10 minut. Oczywiście obie! Po 5 minut na każdą. Czasem nawet krócej. Mnie też to stresuje ale na wadze przybiera prawidłowo. Zresztą położna mi mówiła, że starsze dzieci tak mają. One w chwilę opróżniają pierś

2016-03-01 11:33

Moja córka również tak jadła, ssala krótko ale prawidłowo przybierala na wadze i była spokojna. Jest ogólnie przyjęty za najważniejszy wyznacznik czy dziecko się najada właśnie waga a nie długość ssania. Nie które dzieci nie mają tak silnie rozwiniętej potrzeby ssania. Jeśli dokarmianie synka z powodu krótkiego ssania to nie ma takiej potrzeby, a jeśli nie ma powodów to lepiej wstrzymać się z dokarmianie.

2016-03-01 11:20

Witaj. Mój 2 miesięczny synek również ssie po 5-10 minut. Karmię go zazwyczaj co 2-3 h. W nocy zdarzy się, że przerwa między karmieniem wynosi nawet do 6 godzin. W dzień zdarza się, że je co godzinę. Dodam, że karmię go wyłącznie piersią. Chęć ssania nie zawsze wynika z głodu. Czasem dziecku chce się pić lub po prostu chce poczuć ciepło matki. Jeżeli Twój synek jest spokojny, nie płacze i dobrze przybiera na wadze to nie masz się czym martwić - widocznie jemu wystarczy 5-10 minut ssania aby się najeść :) Pozdrawiam Laura