Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Kręcenie się przy piersi.

Data utworzenia : 2016-01-08 11:01 | Ostatni komentarz 2016-01-17 00:01

marta220889

1701 Odsłony
12 Komentarze

Cześć dziewczyny syn ma 17 miesięcy i od paru dni strasznie kręci się przy piersi. Wręcz próbuje się z nią w buzi obracać. Bardzo lubi spać na brzuchu może to być powód. Nie ukrywam że jest to dość uciążliwe i bolesne. Drugą rzeczą która mnie martwi to to że mały dalej nie chodzi nawet się ni puszcza. Za jedną rękę to tylko jak go zmuszę a i wtedy chodzi jak kaczka i nogi mu się trzęsą. Chodziliśmy na rehabilitację ale nie daje rezultatów zaczynam się bardzo martwić.

2016-01-08 19:40

Moja córcia podobnie traktuje moją pierś, z tym że ma 5 miesięcy. Pijąc mleczko, nagle odwraca główkę trzymając brodawkę w ustach... aaaa... jak to boli. Tylko że jej jeszcze tego nie wytłumacze... Jak widzę że to robi często to biorę ja do odbicia i chowam pierś. Czasem nie protestuje, a czasem zapłacze że chce jeszcze, wtedy ponownie ją przystawiam i po paru minutach jest to samo... Chyba nic na to nie poradzę, zostaje czekać może samo przejdzie.

2016-01-08 19:30

Jeżeli chodzi o kręcenie się przy piersi to jest to normalne . Dziecko próbuje co może a co , czy może da się jeść jakoś innaczej . Musisz okazać że Cię to boli np. po przez płacz , mówienie " ała" i pokazywanie smutnej miny. Podobnie jest podczas zabkowania , posmaruj dziecku żelem dziąsła. Co do chodzenia , każde dziecko rozwija się w innym tempie . Widocznie to nie czas na chodzenie . Jeżeli Cię to martwi to udaj się na konsultację.

2016-01-08 15:30

Mój synek ma 17 miesięcy i przez ponad 13 miesięcy był rehabilitowany - i podobnie jak Twój synek ie chodzi samodzielnie a jedynie za rączkę . Powiem Ci że ja mam świadomość tego że synek trochę później robi nowe czynności ale nie martwię się tym ponieważ widzę że postępy są i że robi nowe rzeczy i to mnie cieszy. Co do chodzenia to nie zmuszam go i nie stresuję " puszczaniem" ale motywuję do tego aby jak najczęściej chodził trzymając mnie za 1 palec lub podaję mu pchacz i wtedy sam chodzi przytrzymując się zabawki. Widzę że od czasu do czasu szczególnie w kojcu lub blisko wersalki puszcza się na kilka sekund ale najwyraźniej nie ma jeszcze tyle odwagi aby samodzielnie chodzić. Co do kręcenia się dziecka podczas karmienia to może to faktycznie ząbkowanie, polecam żel na ząbkowanie i masowanie dziąseł silikonową szczoteczką. A nie zauważyłaś żeby w ciągu dnia synek wkładał paluszki lub zabawki do buzi? Może ma nabrzmiałe dziąsła. Wiem że teraz już trudniej jest sprawdzić czy maluszek ma nabrzmiałe dziąsła ale podczas smarowania żelem możesz szybciutko sprawdzić ( zanim synuś Cię ugryzie :) ) - Mój Wojtuś zawsze mnie gryzie :)

2016-01-08 11:31

Marta220889 mój synek zaczął chodzić gdy skończył 14 miesięcy i przez pewien czas również chodził jak kaczuszka :) Myślę, że powinnaś skonsultować to jeszcze z innym specjalistą. A czy synuś był wkładany do chodzika? Czasami takie problemy wynikają właśnie z tego powodu. A czy synuś ząbkuje? Może dlatego tak się wierci? Mój robił tak właśnie wtedy by ulżyć trochę swędzącym dziąsełkom.