Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

Preferencja jednej piersi

Data utworzenia : 2016-01-07 22:12 | Ostatni komentarz 2016-01-26 13:11

alilyz

4620 Odsłony
25 Komentarze

Witam, od kilku miesięcy mój siedmiomiesięczny syn nie chce ssać prawej piersi. Od początku karmiłam go naprzemiennie, zauważyłam jednak że upodobał sobie bardziej lewą pierś. W sytuacjach gdy była potrzeba uspokojenia bądź u spania a wypadało na prawą pierś płacz stawał się głośniejszy, pomimo to przystawiałam go do lewej piersi jednak często musiałam przestawiać go do drugiej bo nie chciał ssać co kończyło się zastojami pokarmu. Aktualnie ssie pierś ale tylko w pozycji spod pachy ( tylko w nocy udaje mi się w pozycji klasycznej) jest to dla mnie problem ponieważ Miłosz jest dużym chłopcem i pozycja spod pachy staję się bardzo nie wygodna ponieważ nóżki nie mieszczą się gdy karmię w fotelu muszę się nachylać żeby zrobić miejsce i często karmie bez oparcia jednak kręgosłup nie daje rady. Proszę o pomoc jak dziecko zachęcić do pozycji klasycznej z mojej "kłopotliwej piersi".

2016-01-26 13:11

Tak tak uwazam

2016-01-24 14:00

Jajeczko ja tam lubię żarciki hehe :p To uważaj E.Machulak, bo też później możesz mieć jak ja...

2016-01-23 10:13

Magiczny mam podobnie przy moich dosyć małych piersiach ściągam z jednej piersi przy nawale pokarmu ręcznie od ok 90ml choć mój 3 mies. Synek nawet nie zje tyle.

2016-01-22 21:55

magicznypazur wiem ,że już dawno nie odciągasz mleka , ale tak mi się żartobliwy tytuł wątku wymyślił. Chyba natura z nas zadrwiła i dała nam nie równomiernie wydajne piersi. Moja córka też miała chwile ,że nie lubiła lewej piersi , ale była malutka i udało się ją oszukać , a że lubiła dużo zjeść to jedna pierś by jej nie starczyła.

2016-01-21 14:56

Jajeczko89 już dawno nie odciągam pokarmu, ale jak odciągałam, to z prawej piersi zawsze było więcej o około 60 ml, nawet do 100 ml... Przed ciążą piersi miałam praktycznie identyczne, jeśli chodzi o wielkość. Wiadomo, że zawsze jest minimalna różnica. Ale po odciąganiu pokarmu to masakra wręcz...

2016-01-20 16:06

Tez się cieszę że tym sposobem dało się małego oszulac w nocy nie ma żadnego problemu podszac karmienia leżąc mały nie wybrzydza.

2016-01-20 15:42

Magiczny powinas założyć wątek " mój laktator preferuję jedną pierś " . A tak poważnie nie myślałam, że tak może być. Może w jednej piersi masz lepiej rozwinięte kanaliki mleczne? Wiem jaki to dyskomfort gdy jedną pierś jest większą a druga mniejsza. Podczas ciąży najpierw rosła mi jedną pierś a po kilku dniach druga.

2016-01-20 15:04

Wiecie co wam powiem? Że ja ogólnie synka karmiłam tylko w szpitalu i wtedy nie miał ulubionej piersi. W domu odciągałam pokarm laktatorem i dawałam z butelki. Jak sobie teraz na siebie patrzę to prawą pierś mam gdzieś rozmiar większą od lewej. Różnica jest straszna... Zazwyczaj tak jest, kiedy się karmi piersią i dziecko sobie wybierze ulubioną pierś. Nie wiedziałam, że podczas ściągania też tak może być... Jak sobie tak pomyślę, to w prawej piersi zawsze miałam więcej pokarmu, ale nie sądziłam, że będzie to aż tak bardzo widoczne, a wręcz komiczne...