Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

Resztki odciągniętego pokarmu - wylać czy zachować?

Data utworzenia : 2015-11-12 10:47 | Ostatni komentarz 2015-11-19 09:19

Karolina.K

30729 Odsłony
19 Komentarze

Moja córka to straszny leń. Nie chce się jej opróżniać piersi do końca mimo, że chętnie by jeszcze zjadła. Okazało się, że za mało przybiera na wadze. Zaczęłam więc dokarmiać ją moim odciągniętym pokarmem. Wtedy waga pięknie poszła do przodu. Robię to tak, że najpierw daje jej pierś a potem butlę jeśli widzę, że jeszcze by coś zjadła. Nie wiem tylko jak prawidłowo przechowywać mleko. Chodzi mi o sytuacje gdy np. odciągnęłam 200 ml i całość schowałam do lodówki a następnie po kilku godzinach podgrzałam mleko i podałam je córce. Ona załóżmy zjadła tylko 120. Co z resztą mleka? Czy muszę je wylać czy też mogę je schować ponownie do lodówki i podać znowu po kilku godzinach? Jak długo po podgrzaniu mleko może być przechowywane w podgrzewaczu lub poza nim?

2015-11-12 11:50

Teraz tak właśnie robię, że podgrzewam go mniej ale córka jak zje i jest jej mało to uruchamia syrenę. Nie jestem w stanie wyczuć ile go w danej chwili będzie chciała zjeść. Raz zje 120 i jest ok a raz zje 220 i w zasadzie mogłaby jeszcze troszkę zjeść...

2015-11-12 11:27

Dziękuję Artan ale to wszystko akurat wiem. W artykule nie ma informacji co zrobić w sytuacji którą odpisałam... :(

2015-11-12 11:22

Karolinko tu masz artykuł jak radzić sobie z odciągniętym pokarmem http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/53/1 Ja resztę podgrzanego mleka już bym wylała. A następnym razem podgrzałabym mniejszą ilość. Zawsze możesz podgrzać nową porcję.