Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

Resztki odciągniętego pokarmu - wylać czy zachować?

Data utworzenia : 2015-11-12 10:47 | Ostatni komentarz 2015-11-19 09:19

Karolina.K

30730 Odsłony
19 Komentarze

Moja córka to straszny leń. Nie chce się jej opróżniać piersi do końca mimo, że chętnie by jeszcze zjadła. Okazało się, że za mało przybiera na wadze. Zaczęłam więc dokarmiać ją moim odciągniętym pokarmem. Wtedy waga pięknie poszła do przodu. Robię to tak, że najpierw daje jej pierś a potem butlę jeśli widzę, że jeszcze by coś zjadła. Nie wiem tylko jak prawidłowo przechowywać mleko. Chodzi mi o sytuacje gdy np. odciągnęłam 200 ml i całość schowałam do lodówki a następnie po kilku godzinach podgrzałam mleko i podałam je córce. Ona załóżmy zjadła tylko 120. Co z resztą mleka? Czy muszę je wylać czy też mogę je schować ponownie do lodówki i podać znowu po kilku godzinach? Jak długo po podgrzaniu mleko może być przechowywane w podgrzewaczu lub poza nim?

2015-11-19 09:19

Można i tak.

2015-11-19 05:19

Ja również uważam, że powinnaś je wylać. Może to zabrzmi dziwacznie, ale znam osobę, która swoje niewykorzystane mleko wlewała do miski kotku :P Dzięki temu miała poczucie, że nic się w Jej domu nie marnuje :)

2015-11-17 22:06

Witam, potwierdzam, raz podgrzanego mleka, częściowo zjedzonego przez dziecko, nie można już mu po raz kolejny podać. Lepiej przelać trochę do butelki, podgrzać, podać i zostawić drugą porcję na później

2015-11-16 19:23

Karolina K widzę ze miałaś ten sam problem co ja. Mimo tego ze żal wylewałam mleczko do zlewu. A teraz daje córeczce mniej, ewentualnie dziele to na dwie porcjęi gdy widzę ze mleczko w butelce się kończy a mała aktywnie ssie i mogłaby jeszcze trochę zjeść (napewno sama też to widzisz u swojego maluszka) to albo wołam męża albo sama wkładam to mleczko do podgrzewacza i gdy mała wypije jedną porcję to następna już jest ugrzana. Każdy musi znaleść swój optymalny sposób- jeśli nie zaszkodzi zdrowiu maluszka a nam ułatwi życie to napewno jest dobry;-)

2015-11-16 13:55

Karolina K. taki sposób jest zdecydowanie najlepszy zarówno dla Ciebie jak i dziecka.Sama sytuację wylewanie cennego mleka rozwiązałam zamrazajac pokarm w tych socjalnych woreczkach. I teraz uwierz przy rozszerzeniu diety bardzo się przydaje to mleczko. Mała chętniej je jesli czuję w potrawach coś co zna.

2015-11-16 13:27

I bardzo dobrze :) czyli obie zadowolone :)

2015-11-16 12:10

Teraz trochę zmieniłam sposób karmienia. Podaje małej pierś a potem odrazu odciągam resztę mleka i jej podaję. Dzięki temu jakoś mniej mi żal wylewania :)

2015-11-16 11:57

Też z bólem serca wylewałam, zwłaszcza, że tak ciężko było odciągać. Ale od początku nie uznawałam ponownego podania raz podgrzanego mleka.