Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

bol podczas karmienia

Data utworzenia : 2015-11-03 21:03 | Ostatni komentarz 2015-11-11 14:02

kacperkowelove

2203 Odsłony
19 Komentarze

Kiedy karmie piersia po paru sekundach ssania czuje jak moje piersi strasznie twardnieja i bola okrutnie pokarm w tym momencie naplywa bardziej bo malutki nie nadarza polykac a z drugiej leci jak z 'kranu ' czy to normalne objawy mamuski ?

2015-11-11 14:02

Dobrym sposobem jeszcze jak z piersi leci, jak z ranu jest odciąganie mleka, przelewanie do specjalnych woreczków do mleka i zamrażanie. A nóż kiedyś może nam się przyda :)

2015-11-11 11:56

I pokarm w piersiach się po czasie nornuje dostosowuje do potrzeb dzecka. A ten ból na początku to z stąd że piersi nie umia sobie poradzić na tyle dobrze z nową rolą że czujemy dyskomfort. Też tak miałam. Najważniejsze żeby nie doszło do jakiegoś stanu zapalnego.

2015-11-11 11:31

Gdy miałam tak że z piersi leciało mi jak z kranu i mała nie zdarzyła polykac to pierwsze parę kropel mleko odciagakam laktatorem a potem przystawialam dziecko. Wtedy leciało trochę wolniej a z czasem dziecko się przyzwyczailo

2015-11-08 21:21

kacperkowelove a masz gdzieś w pobliżu mozliwość konsultacji z doradcą laktacyjnym? A jak nie to chociaż z położną żeby Ci coś doradziła?

2015-11-08 20:50

Tak ja wiem ze na poczatku tak sie dzieje ale ja juz karmie 5 miesiac i dalej to samo a nawet z wiejszym efektem

2015-11-08 15:20

tak mam jak malutka ssie to czuje jak napływa pokarm i z drugiej piersi wydziela się dlatego dobre sa wkładki latkacyjne

2015-11-07 13:28

Spokojnie, Twój synek zdąży się przyzwyczaić. Dziecko przez jakiś czas uczy się się prawidłowego chwytania brodawki i może to potrwać nawet kilak tygodni, a Ciebie mogą boleć piersi. Ale dasz radę! :) Jeśli mały Cię pogryzie(co rowniez jest normalne na poczatku) to polecam posmarować je swoim pokarmem albo Bepanthenem :)

2015-11-06 19:41

Ja mam identycznie tak samo. Tylko że u mnie po tym mrowieniu w piersi zaczyna bardzo mocno tryskac z każdej strony, wieć wtedy nachwile musze małą odstawić i "spuścić" to mleczko bo nie nadąża łykać i bardzo mocno się krztusi. a na druga pierś zakładam wtedy muszle laktacyjne.