Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

Kłopotliwe nocne karmienia na uspokojenie dziecka

Data utworzenia : 2015-09-06 11:04 | Ostatni komentarz 2015-11-07 13:47

Jolanna

6929 Odsłony
16 Komentarze

Jestem mama 8 miesiecznego dziecka, moj problem dotyczy nocnego karmienia dziecka. Od ok miesiaca moj syn budzi sie w nocy z krzykiem, z zamknietymi oczami wstaje w lozeczku i nic nie jest go w stanie uspokoic oprocz przystawienia do piersi. Tak sie budzi kilka razy w nocy 3-4 razy. Probowalismy z mezem go przytulac, nosic itp ale po pewnym czasie (najdluzej wytrzy.alismy 20minut) konc,y sie i tak na cycku. Ostatnie karmienie (piersia) jest ok 21, w ciagu dnia dostaje jedzenie inne niz mleko z piersi. Zazwyczaj przy wieczornym karmieniu syn zasypia. Poczatkowo cbetnie karmilam syna w nocy, bo byl malutki a mleko nocne jest bardziej pozywne. Pozniej przechozzil ciezko zabkowanie i to tez sklanialo mnie do podaaania piersi w nocy jak tylko zaczal budzic sie i plakac. Przyznaje, ze w chwli obecnej jest to dla mnie meczacw i nie chce w ten sposob na dluzsza mete uspokajac w nocy dziecka. Prosze o rade jak postepowac w takiej sytuacji, jak oduczyc w nocy uspokajania piersia zaplakanego dziecka

2015-09-14 11:53

Mój synek tez tak ma wstaje po kilka razy w nocy i płacze oczy ma zamkniete a sie wierci a ma rok i 7 miesięcy i zostało mu to od małego...te nieprzespane noce sa męczące ale warte wszystkiego ;)

2015-09-14 10:32

Też to przerabiałam dziewczyny, chyba właśnie zbyt dużo wrażeń za dnia powoduje, że dziecko w nocy budzi się z płaczem potrzebuje przytulenia, cycusia i szybko zasypia. Moja choć już się od piersi odstawiła nadal się budzi, dostaje smoczka, ale często muszę wziąć ją do łóżka przytulić i dopiero tak ponownie zasypia.

2015-09-14 02:19

Widzę, że nie jestem sama:) Mój synek jest wieku Twojego i ostatnio również budzi się w nocy z płaczem. Przystawiam Go do piersi i po kilku minutach zasypia. Myślę, że nasze dzieci mają po prostu taki etap w życiu i trzeba cierpliwie poczekać aż minie :)

2015-09-13 21:03

Mam ostatnio podobnie... Miśka ładnie zasypia przy piersi i parokrotnie budzi się z płaczem... dodam że nigdy nie miałam problemów córka przesypiała całą noc.....Stwierdziliśmy z mężem że to taki etap który musimy przeżyć u mnie wpływów było sporo bo mała przestała brać smoczka z kciukiem zawsze zasypiała a teraz od samości sama go odstawiła w mieszkaniu mieliśmy ciepło przez upały ( w domu mieliśmy 33 stopnie) no i ząbki idą więc wszystko to się u nas nawarstwiło i wydaje mi się ze mała traktuje moja pierś jak smoczek i potrzebuje bliskości wiec chodź czasem jest to męczące to podaje Jej pierś ale tylko na chwilę aż się uspokoi i odkładam z powrotem do Jej łóżeczka

2015-09-12 20:26

Witam, no niestety, tu za dużo wymyślić się nie da. To jest wiek, w którym dziecko ma jeszcze pełne prawo być w nocy po prostu głodne, więc siłą rzeczy bez piersi trudno mu się będzie uspokoić. Może Pani spróbować ewentualnie zadziałać "profilaktycznie" i np. przed położeniem się spać (np. około godz 23-24) nakarmić dziecko jeszcze raz przez sen, może się nasyci i nie będzie się sam budził. Można spróbować podać mu wodę w butelce, wtedy może to zrobić tata, może mu się np. chce pić. Może coś się w jego życiu jakoś intensywnie zmienia? Jakieś nowości? Żłobek, niania, powrót mamy do pracy? Jeżeli ma dużo wrażeń, to może odreagowywać w taki sposób. Może mu znowu jakiś ząb wychodzi? Dobrze by było ustalić potencjalną przyczynę, to łatwiej może będzie coś poradzić

2015-09-06 23:44

Według mnie przyczyną może być skok rozwojowy. Mój synek także budził się w nocy ( miał tak, że aż nim poszarpywało ) i bardzo płakał. Na to pomagała tylko pierś. Dziecko widocznie tego potrzebuje i picie mleka daje mu spokój. Mój synek w końcu sam odstwił się od picia w nocy. Jest też taka możliwość, że dziecko ma styczność z telewizorem i te kolorowe obrazy właśnie tak na nie działają. Potem właśnie dziecko może się budzić.

2015-09-06 13:16

Może to jakis skok rozwojowy. Wiem co przechodzisz Ja mimo najedzonego na noc dziecka wstaje po kilka razy w nocy bo małe chce tej piersi żeby chociaż na chwilę. Jest to straszne uciążliwe ale skoro tego potrzebuje to na siłę jej nie odkładam bo płacz wtedy straszny pomoc męża też tu na nic się zdaje bo od nowa to samo. I tak od jakiegoś czasu po pięknie przespanych nocach się zmieniło. Artan sama się zagłębie w tematy linków które podajesz może coś i nam pomoże :-/

2015-09-06 11:37

Jolanna, widocznie synek ma taką potrzebę i ja bym poczekała aż mu się samemu odmieni, ale wiem jak jest Ci trudno i człowiek z niewyspania traci cierpliwość. Tu na Lovi swego czasu dziewczyny pisały o swoich sposobach http://lovi.pl/pl/forum/3/4806/2 A w tym wątku http://lovi.pl/pl/forum/2/34/15 piszą dziewczyny, które karmią dzieci nawet w drugim roku życia i też kilka razy w nocy. Moja córka budziła się na nocne jedzenie 2-3 razy, aż nagle pod koniec 9 miesiąca odstawiła się sama od piersi i ... zaczęła przesypiać całe noce.