Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1141 Wątki)

opryszczka u mamy karmiącej

Data utworzenia : 2015-08-11 20:58 | Ostatni komentarz 2015-08-24 22:03

K.DUDEK

3474 Odsłony
6 Komentarze

Witam czy może mama karmić piersią mając opryszczkę na obu otoczkach brodawki? Wcześniej mama miała opryszczkę na ustach.

2015-08-24 22:03

Witam, zmiany opryszczkowe na brodawkach są przeciwwskazaniem (do czasu wyleczenia/wygojenia) do karmienia piersią i podawania pokarmu matki.

2015-08-12 21:01

K.Dudek współczuję takiego uciążliwego problrmu :-( nigdy nie miałam opryszczka to też nie bardzo się orientuje, ale widzę że koleżanki czuwają i doradzają :-) Też nie wydaje mi się tu być dobrym pomysłem karmienie piersią że względu na ból i chyba fakt że można nią zarazić. Z tym wirusem to jest tak że raz złapany ciężko wygonic z organizmu podobno :-( Nawpewno musisz tu sięgnąć po leki bo na własną rękę nic nie zdziałasz a żeby utrzymać laktacje pozostaje odciagac pokarm, życzę szybkiego powrotu do zdrowia i dalszej przyjemności z karmienia :-)

2015-08-12 20:40

Słowo wyjaśnienia do powyższej wypowiedzi: opryszczka to choroba wywoływana przez wirus. W leczeniu nie stosuje się antybiotyków tylko lek przeciwirusowy - acyklowir.

2015-08-12 19:14

dużo cennych informacji nt. opryszczki znajdziesz na stronie bezopryszczki.pl, dokładnie tak jak napisały koleżanki już wirusy opryszczki jest szczególnie niebezpieczne dla noworodków i niemowlaków, może wywołać zapalenie mózgu z tego co kojarzę, dlatego zważ szczególną uwagę by dziecko nie miało kontaktu z chorym miejscem, udaj się do lekarza po antybiotyk, aby w tej "chorej" piersi nie zabrakło mleczka użyj laktatora albo ściągaj mleko ręka tylko trzeba robić do delikatnie i regularnie :) życzę zdrowia i obyś szybko poradziła sobie z opryszczką i aby dziecię szybko mogło raczyć się mlekiem Twoim

2015-08-12 07:34

Lepiej żebyś nie karmiła dziecka piersią na której masz opryszczke.. najlepiej odciągaj pokarm laktatorem żeby nie stracić mleczka i udaj się z tym do lekarza... Bardzo latwo dziecko zarazić infekcją zwłaszcza jak brodawke dziecko wkłada do ust

2015-08-11 21:53

Jeżeli mama ma czynną postać infekcji wirusowej w postaci opryszczki brodawek i karmi piersią trzeba niestety czasowo do wygojenia się sutków odstawić dziecko od piersi stale jednak je opróżniając. Jako że jest to choroba bardzo zakaźna i niebezpieczna dla niemowląt trzeba szczególnie dbać o higienę rąk, często wymieniać wkładki laktacyjne, myć piersi łagodnym mydłem i często je wietrzyć. Oraz co oczywiste stosować leczenie (acyklowir w maści miejscowo na brodawki oraz w tabletkach).