Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Kiedy ściągać pokarm laktatorem

Data utworzenia : 2015-06-27 16:52 | Ostatni komentarz 2015-07-02 14:09

Anna-1

3505 Odsłony
14 Komentarze

Witam, ponieważ spotkałam się z różnymi opiniami na temat dodatkowego odciągania pokarmu laktatorem (w sytuacji niedoboru pokarmu), chciałabym zasięgnąć Waszej porady w tym temacie. Chciałabym zwiększyć ilość pokarmu (małemu nie wystarczy to co jest i niestety bardzo się złości podczas karmienia, dokarmiam mm), więc postanowiłam dodatkowo odciągać pokarm laktatorem. Zastanawiam się tylko czy lepiej robić to bezpośrednio po zakończeniu karmienia (do tzw. całkowitego opróżnienia) czy też lepiej chwilę odczekać (1-2 godz.) i ściągać wtedy pokarm na zasadzie 7-5-3? Synek średnio je co 3-3,5 godziny.

2015-06-28 07:43

Systematyczne odciąganie laktatorem to połowa sukcesu. Zaraz po efektywnym karmieniu piersi będą prawie puste. Jednak trzeba pamiętać, że ssanie brodawki pobudza proces laktacji więc tak jak napisała moja poprzedniczka mózg otrzyma sygnał, że należy wyprodukować dodatkową porcję mleka. Jednak nie zawsze jest tak jak byśmy tego chciały. Musisz spróbować i zobaczyć jakie będą efekty. powodzenia

2015-06-27 22:44

Oczywiście,że najlepsze jest częste przystawianie dziecka do piersi. Ja w kryzysie przystawiałam co 1,5 godziny i dawałam dwie piersi, ale Ania pytała konkretnie o laktator.

2015-06-27 22:29

Mi to samo polozna powiedziala co beti2270 :) przystawiaj jak najczesciej maluszka a jak nie bedzie chcialo ssac to laktatorem odciagaj do konca

2015-06-27 22:10

Mi położna mówiła, że najlepszym sposobem na zwiększenie laktacji jest całkowite opróżnienie pieersi i jak najczęstsze przystawianie dziecka. Tylko ono "wyciągnie" wszystko

2015-06-27 19:06

Ja byłam uczona przez położną by podłączać laktator zaraz po karmieniu w tym systemie 753. Na początku goniłam na pusto, Jak w butelce laktatora znalazło się parę kropel mleka to było wszystko, Ale po jakiś 2-3 dniach ruszyło. Jeżeli odczekasz godzinę to oczywiście ściągniesz pokarm, bo zacznie się już produkcja na następne karmienie, ale dziecko może wówczas otrzymać na porcje nie do końca wartościowy posiłek i w nieodpowiedniej dla niego ilości a to dodatkowo zdenerwuje dziecko i zrazem Ciebie. O innych sposobach pobudzenia laktacji nie piszę, bo jest w tej sekcji sporo wątków na ten temat.

2015-06-27 16:57

Anna ja na Twoim miejscu ściągałabym pokarm zaraz po karmieniu systemem 7-5-3 , żeby dać organizmowi sygnał, że mleczka jest za mało. Dodatkowo powinnaś dobrze się odżywiać, dużo pić. Zakup sobie preparat wspomagający laktację Femaltiker i pij 2 saszetki dziennie. Jak najczęściej przytawiaj dziecko do piersi, bo ono najlepiej ściąga pokarm.