Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Kiedy ściągać pokarm laktatorem

Data utworzenia : 2015-06-27 16:52 | Ostatni komentarz 2015-07-02 14:09

Anna-1

3502 Odsłony
14 Komentarze

Witam, ponieważ spotkałam się z różnymi opiniami na temat dodatkowego odciągania pokarmu laktatorem (w sytuacji niedoboru pokarmu), chciałabym zasięgnąć Waszej porady w tym temacie. Chciałabym zwiększyć ilość pokarmu (małemu nie wystarczy to co jest i niestety bardzo się złości podczas karmienia, dokarmiam mm), więc postanowiłam dodatkowo odciągać pokarm laktatorem. Zastanawiam się tylko czy lepiej robić to bezpośrednio po zakończeniu karmienia (do tzw. całkowitego opróżnienia) czy też lepiej chwilę odczekać (1-2 godz.) i ściągać wtedy pokarm na zasadzie 7-5-3? Synek średnio je co 3-3,5 godziny.

2015-07-02 14:09

Witam, myślę, że w tej sytuacji najlepiej odciągać po karmieniach, po kilka minut z każdej piersi po tym, jak już przestanie lecieć mleko ("na pusto"), żeby organizm dostał sygnał, że jest większe zapotrzebowanie. Oczywiście za każdym razem najpierw dziecko przystawić do jednej i drugiej piersi. Można też kilka razy naprzemiennie, czyli np. zacząć od lewej, po kilku minutach zmienić na prawą, jak się zaczyna denerwować, to znowu do lewej i tak dalej, to trochę ułatwia napływ pokarmu do piersi i dziecku łatwiej ssać.

2015-06-30 19:46

Ja z córką miałam sytuację odwrotną, ponieważ wolała pierś od butelki. Odnośnie zwiększenia ilości pokarmu to pamiętaj jeszcze, że zmęczenie i stres też wpływa na laktację, więc jak będziesz za bardzo zmęczona tym ciągłym ściganiem, pilnowaniem czasu, to zrób sobie przerwę, zrelaksuj się, wyśpij. A femaltiker pomógł mi i z całego serca mogę go polecić. Ponadto stosowałam odciąganie pokarmu od razu po karmieniu w systemie 7-5-3. Dużo piłam wody, bo co najmniej 1,5 litra wody dziennie.

2015-06-29 15:39

Butelka utrudnia karmienie i to jest prawda. Karmiąc butelką trzeba też zwrócić uwagę na to, żeby smoczek był trudniejszy od piersi. Czyli dobieramy dla dziecka taki smoczek, żeby bardzo wolno z niego leciał ( najlepiej 0+ ). Wtedy dziecko będzie wiedziało, że z piersi jest łatwiej i to ją będzie wybierać.

2015-06-29 12:05

Butelka zdecydowanie ujtrudnia karmienie piersią, starszego karmiłam zamiennie i w końcu odrzucił pierś - wydaje mi się, że szło też kształtem smoczka. A przy drugim miałam smoczek i butelkę Lovi i karmiłam też mieszanie, ale dłużej. Teraz bardzo chciałabym karmić piersią, ale bliźniąt to raczej sama nie wykarmię przy moich problemach z laktacją.

2015-06-29 10:57

Zuzanna, jak to fajnie, że ktoś miał tak ja :). Zawsze to w grupie raźniej :)

2015-06-29 07:46

Zaraz po karmieniu najlepiej odciągnąć. Nawet jak nic nie leci to stymulować piersi. U mnie efekty pojawiają się po około 3 dniach.

2015-06-28 21:54

Tylko na te efekty trzeba poczekać kilka dni. Na początku efekty mogą być niezauważalne, ale warto czekać bo pokarm naturalny jest dla dziecka IDEALNY. Czasami takie pobudzanie laktacji do odpowiedniego poziomu może potrwać długo ( nawe 2 tyg ). Pamiętaj też żeby dziecko za często z butelki nie piło mm.

2015-06-28 08:00

http://lovi.pl/pl/forum/2/4736/19